&#۳۹;ریو میونگ سون&#۳۹; معاون کمیته مرکزی حزب حاکم کار ریاست هیات را برعهده دارد و به نظر می رسد که هر دو کشور خود را برای انجام این سفر آماده کرده اند.

پیشتر روسیه گفته بود که &#۳۹;ولادیمیر پوتین&#۳۹; رییس جمهوری این کشور در سال جاری میلادی با رهبر کره شمالی دیدار می کند در همین حال اعلام شده بود که &#۳۹;کیم&#۳۹; تا پایان ماه جاری و یا اوایل ماه‌ آینده میلادی، راهی مسکو خواهد شد.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی چند روز قبل هم گزارش کرد یک هواپیمای کره شمالی وارد فرودگاه &#۳۹;ولادی وستک&#۳۹; شده است و برخی بر این باورند که کیم بزودی سفرش را به روسیه انجام خواهد داد.

قبل از این هم &#۳۹;مون جائه این&#۳۹; رییس جمهوری کره جنوبی خبر داده بود که رهبر کره شمالی در حال برنامه ریزی برای سفر به روسیه است تا رایزنی هایی را درباره تحولات منطقه بامقام های مسکو انجام دهد.

این هواپیما یک فروند از مدل ایلوشین ۷۶ از ناوگان ایرکوریو کره شمالی بود که در واقع یک هواپیمای باربری محسوب می شود و احتمال می رود حامل تجهیزاتی باشد که اصولا در سفرهای کیم پیشتر به کشور مورد نظر ارسال می شود.

رهبر کره شمالی ماه ژوئن امسال با &#۳۹;دونالد ترامپ&#۳۹; رییس جمهوری آمریکا در سنگاپور دیدار کرد و آن زمان هم لیموزین وی به همراه مقادیری بار با یک هواپیمای باربری به سنگاپور فرستاده شد.

چون &#۳۹;ایرکوریو&#۳۹; به &#۳۹;ولادی وستک&#۳۹; پرواز ندارد فرود این هواپیما آنهم بدون علایم راداری و مشخص در این منطقه باعث سر و صدای بیشتری شده است.

افزون بر این، &#۳۹;چو سون خویی&#۳۹; معاون وزیر خارجه کره شمالی نیز هفته گذشته به روسیه سفر کرده است و احتمالا یکی از علت های این دیدار زمینه سازی برای سفر قریب الوقوع کیم به مسکو است.

در همین حال برخی منابع از روسیه و کره شمالی اعلام کرده اند که فرود این هواپیما در ولادی وستک ربطی به سفر کیم ندارد و بخشی از همکاری های اقتصادی دو کشور محسوب می شود.

در تحولی دیگر سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از آمادگی این کشور برای میزبانی از رهبر کره شمالی خبر داده و گفته است که این موضوع در حال بررسی است.

«دیمیتری پسکوف» به خبرنگاران گفت: رهبر کره شمالی به روسیه دعوت شده است ولی مسائل مربوط به زمان و مکان دیدار ولادیمیر پوتین و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دست بررسی است. 

رئیس جمهوری روسیه به تازگی در همایش اقتصادی شرق در بندر &#۳۹;ولادی وستوک&#۳۹; خاطر نشان کرد: رهبر کره شمالی هر وقت بخواهد می تواند به روسیه سفر کند.