رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۸ جهان روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.

پیکارهای دو وزن آخر کشتی آزاد قهرمانی جهان یعنی ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم از ساعت ۱۲ امروز به وقت ایران آغاز شد که امامی و مجتبی گلیج نمایندگان ایران به مصاف حریفان رفتند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم گلیج دارنده مدال طلای جوانان و امیدهای جهان در نخستین کشتی خود با نتیجه ۱۰ بر صفر برابر اصلان بیک آلبروف از جمهوری آذربایجان دارنده مدال برنز جهان مغلوب شد.

آلبروف آزادکار جوان آذربایجانی در دور موفق شد کیم جئو گانگ از کره جنوبی را شکست دهد اما متاسفانه در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الیزبا اودیکادزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شد تا گلیج نیز از دور مسابقات حذف شود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز امامی دارنده مدال برنز جوانان و امیدهای جهان امروز در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۷ مقابل تیموراز سالکازانوف از اسلواکی شکست خورد و با توجه به شکست ۲ بر یک این کشتی گیر مقابل زورابی یاکوباشویلی دارنده مدال طلای جهان از گرجستان، امامی از دور مسابقات کنار رفت.

به غیر از گلیج و امامی، رضا اطری، امیرحسین مقصودی و مصطفی حسین خانی نیز از دور رقابت ها حذف شده بودند.

به این ترتیب ایران بعد از پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۰۵ جهان در بوداپست مجارستان که نماینده ای در فینال نداشت، باید رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۸ را در همین بوداپست بودن فینالیست ترک کند.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهار وزن نخست موفق شد دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم کسب کند و امشب نیز علیرضا کریمی و عزت الله اکبری برای کسب مدال برنز وزن های ۹۲ و ۷۹ کیلوگرم باید به مصاف حریفان بروند.