مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز فراکسیون مستقلین اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز فراکسیون در خصوص کابینه و معرفی وزرا بود و اعضا خیلی نسبت به این امر معترض بودند و عنوان کردند بهتر بود پیش از معرفی گزینه‌های پیشنهادی دولت، مشورت و رایزنی اولیه با فراکسیون‌ها صورت می‌گرفت در حالی که با هیچ فراکسیونی رایزنی نشده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه معرفی گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌ها از نظر قانونی حق رئیس جمهور است، در عین حال گفت: همه فراکسیون‌ها از این عدم رایزنی گلایه‌مند هستند و شاید دولت با مشورت مجلس نتیجه‌ای بهتری می‌گرفت.

لاهوتی اضافه کرد: فراکسیون مستقلین پس از دعوت از گزینه‌های پیشنهادی دولت و استماع برنامه‌های آن‌ها درباره این گزینه‌ها اظهار نظر خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح دو فوریتی برخی نمایندگان در خصوص مستثنی کردن شهرداران و قضات و برخی دیگر از مشاغل از قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز گفت: فراکسیون مستقلین با اتفاق آراء با این طرح مخالفت کرد.

لاهوتی همچنین یادآور شد: موضوع دیگر که در جلسه فراکسیون مستقلین مطرح شد، درباره سهمیه مازاد دانشگاه آزاد بود که برخی دانشجویان نسبت به ثبت نام و پرداخت شهریه اقدام کردند، اما به آن‌ها گفته شده که پذیرش نمی‌شوند. با توجه به سردرگمی این دانشجویان قرار شد موضوع از طریق هیات رئیسه فراکسیون به طور جدی پیگیری شود.