به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در تماسی تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان درباره تحکیم روابط میان دو کشور در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر کرد.

دو طرف همچنین درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تلاش‌های مشترک قاهره و ریاض در این زمینه گفت‌وگو کردند.

از سوی دیگر وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای در واکنش به بیانیه عربستان درباره کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، نتایج تحقیقات اولیه ریاض را "ارزشمند" خواند و ابراز اطمینان کرد که اقدامات قضایی ریاض حقایق آنچه اتفاق افتاده را مشخص خواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است: این اقدام تمایل و پایبندی ریاض به کشف حقیقت این اتفاق و اتخاذ اقدامات قانونی واجب علیه افرادی را ثابت می‌کند که در قتل خاشقجی دست داشته‌اند.

وزارت خارجه مصر تاکید کرد: مصر بر این عقیده است که تصمیمات و اقدامات قاطع و شجاعانه پادشاهی عربستان با عظمت آن در راستای احترام به اصول قانون و برقراری عدالت مؤثر سازگار است.

همچنین در این بیانیه آمده است: مصر به خانواده جمال خاشقجی تسلیت می‌گوید و مطمئن است که رسیدگی‌های قضایی عربستان با استناد به ادله مختلف حقیقت آنچه اتفاق افتاده را مشخص خواهد کرد و راه را برای هرگونه تلاش به منظور بهره گیری از این پرونده برای هدف قرار دادن عربستان مسدود می‌کند.

وزارت خارجه بحرین نیز در بیانیه‌ای در واکنش به بیانیه عربستان درباره قتل خاشقجی این اقدام ریاض را ستود.

وزارت خارجه بحرین تاکید کرد: دستورالعمل‌های ملک سلمان بر این مساله تاکید دارد که کشور برادر عربستان چه در گذشته و چه در آینده حکومت عدالت، ارزش‌ها و اصولی بوده و خواهد بود که اجرای قانون برای همه و بدون استثنا را تضمین می‌کند.

همچنین در این بیانیه آمده است: با توجه به جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عربستان این کشور همچنان به عنوان پایه و اساس امنیت و ثبات در منطقه و جهان باقی خواهد ماند و بحرین بار دیگر همبستگی قوی خود با ریاض را اعلام می‌کند.