ساعت ۴:۴۲ دقیقه عصر جمعه ۲۰ مهر مرد ۵۰ ساله‌ای هراسان و نگران خود را به افسر نگهبان کلانتری ۱۰۱ تجریش رساند و گفت: من همسرم سهیلا را به قتل رسانده‌ام. با هم اختلاف داشتیم و همین اختلافات باعث شد تا یک لحظه عصبانی شوم و او را خفه کنم. بعد از جنایت به خودم آمدم و از آنجایی که نمی‌دانستم با جسد چه کنم تصمیم گرفتم آن را دفن کنم. برای همین کف یکی از اتاق‌های خانه ویلایی‌ام را کندم و جسد را دفن کردم.

با اظهارات مرد میانسال به نام حاتم، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به دستور بازپرس جنایی مأموران راهی محل شده و با ورود به خانه ویلایی به جست و جوی جسد پرداختند. اما در بازرسی از خانه ویلایی هیچ اثری از حفاری جدید و دفن جسد نبود. 

بدین ترتیب جسدی نیز کشف نشد در این حال حاتم ادعای جدیدی را مطرح کرد ومدعی شد محل دفن جسد را اشتباه بیان کرده است. او مدعی شد که جسد را در باغچه خانه ویلایی دفن کرده است. مأموران راهی باغچه خانه مرد بازاری شدند اما هیچ آثاری از دفن جسد داخل باغچه به‌دست نیامد.

باتوجه به اینکه مرد ثروتمند مدام اظهاراتش را تغییر می‌داد این احتمال از سوی بازپرس جنایی مطرح شد که مرد میانسال دروغ می‌گوید. به همین دلیل تحقیقات ادامه یافت تا اینکه در بررسی‌ها مشخص شد که این مرد دو سال قبل از همسرش جدا شده است. 

ساعتی بعد کارآگاهان به سراغ سهیلا رفتند. وی وقتی شنید همسر سابقش چه ادعایی را مطرح کرده است به مأموران گفت: همسر من بیماری روانی دارد به خاطر همین بیماری هم دو سال قبل از او جدا شدم. توهمات ذهنی همسرم باعث شده تا چنین اظهاراتی را بیان کند.

با صحبت‌های زن میانسال، بازپرس جنایی دستور انتقال حاتم به پزشکی قانونی و بررسی صحت روانی‌اش را صادر کرد تا درصورتی که مرد میانسال مشکل روانی داشته باشد برای درمان در یکی از بیمارستان‌های روانی بستری شود.