حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی رای خود را درباره CFT داد و اکنون موضوع به شورای نگهبان سپرده شده است. مجلس حساس‌ترین تصمیم را گرفت تصمیمی که به طور طبیعی مخالفان و موافقان زیادی داشت.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی این لایحه در محل صحن مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم صداوسیما باید فیلم این جلسه را که فیلمبرداری هم کرده، منتشر کند بنده شهادت می‌دهم که موافقان و مخالفان از سر دلسوزی برای نظام مواضع‌شان را بیان می‌کردند و برای همه آنها منافع ملی مهم بود منتها بر سر تامین منافع ملی اختلاف‌نظر داشتند. حتی همان ۱۲۰ نماینده‌ای که رای مخالف به CFT دادند بخشی از حقانیت ایران را نشان دادند که بعد از برجام با ناجوانمردی سیاسی مواجه شد.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: وقتی دو طرف با حسن نیت موضوع را به نتیجه رسانده و آن را تعقیب می‌کنند ثمرات آن منافع ملی خواهد بود، لذا در چنین شرایطی ادامه اختلاف بر سر CFT درست نیست و همگان باید با یک صدا در حوزه‌های دیگر سیاست خارجی کار کنیم.

وی با بیان این‌که «بعد از تصویب CFT مواردی به آمریکا تحمیل شد» توضیح داد: بلافاصله آمریکا مجبور به پذیرش برخی کشورهای دنیا برای خرید نفت از ایران و پذیرش بخشی از سرمایه‌ گذاری و بهره‌برداری مشترک از گاز توسط انگلیس شد که این پروژه کار مشترک ایران و انگلیس است. اینها نشان می‌دهد که آمریکا متوجه شده که ایران با دنیا کار می‌کند و مجبور است به این موضوع واکنش نشان دهد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران راه مشارکت با دنیا را در قالب‌های قانونی ادامه می‌دهد. این باعث شده که آمریکایی‌ها به بازگشت از تحریم‌ها فکر کنند. از طرف دیگر تصمیم گرفته شده درباره‌ی CFT باید بهره‌برداری‌های لازم در اقتصاد کشور را داشت.

فلاحت‌پیشه با تاکید مجدد بر این‌که «مخالفان CFT از سر دلسوزی مخالفت کردند»، اظهار کرد: به بنده هم توهین کم نشد که باز هم معتقدم از سر دلسوزی بوده است. باید حرف منتقدان مناسبات خارجی شنیده شود. دشمن هم بداند در داخل ایران عزم جدی برای کار توام با خارجی‌ها وجود دارد.

وی در پایان با بیان این‌که «موافق تصویب CFT بوده است» گفت: با وجودی که در روز بررسی این لایحه از من خواسته شد که به عنوان موافق صحبت کنم، آن را نپذیرفتم تا بیطرفی خود را نشان دهم اکنون هم معتقدم باید در فضای سیاسی کشور وحدت در عین کثرت را دنبال کنیم.