رویترز نوشت، قیمت نفت در روز جمعه بالا رفت و کاهش دو روز قبل را به علت افت سریع بازار سهام و افزایش نگرانی در مورد عرضه آن جبران کرد، ولی به نظر می‌رسد در مسیر کاهش هفتگی قرار داشته باشد.

نفت خام برنت در ساعت ۲:۵۶ به وقت گرینویچ ۳۳ سنت  معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۸۰.۵۹ دلار در هر بشکه رسید. نفت در روز پنجشنبه با ۳.۴ درصد کاهش ، ۷۹.۸۰ دلار معامله شد که کمترین مقدار از ۲۴ سپتامبر بود. به نظر می رسد قیمت نفت این هفته ۴.۲ درصد کاهش داشته باشد.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم پس از کاهش ۳ درصدی و رسیدن به پایین ترین حد از ۲۱ سپتامبر ، ۲۶ سنت یا ۰.۴ درصد بالا رفت و به ۷۱.۲۳ دلار در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت رو به کاهش ۴.۲ درصدی در این هفته است.

شاخص جهانی سهام وال استریت به خاطر ترس سرمایه گذاران از افزایش جنگ تجاری آمریکا با چین و خطر افزایش اخیر در نرخ سودها، کاهش یافت.

فهرست نفت خام آمریکا هفته گذشته شش میلیون بشکه افزایش یافت و تحلیلگران انتظار دارند ۲.۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

اوپک پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت را برای سال آینده کاهش داد و اعلام کرد درگیری های تجاری و بازار های بی ثبات نوظهور، اقتصاد را با چالش روبرو می کنند.

به نظر اوپک ذخایر نفتی کافی برای بازار نفت وجود دارد و نگران است بازار در سال آینده اشباع شود.

تحلیلگران ANZ در گزارشی اعلام کردند:« ما هنوز تخمین میزنیم تقاضای نفت از ۱.۲ میلیون به ۱.۵ میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش یابد ولی در صورت افزایش تنش های تجاری ، خطر کاهش تقاضا در ۲۰۱۹ وجود دارد».

در خلیج مکزیک آمریکا ، تولید کنندگان در روز پنجشنبه به علت توفان مایکل سومین طوفان بزرگ آمریکا، ۴۰ درصد تولید نفت را کاهش دادند. گزارش‌های ۳۰ شرکت نشان می‌دهد که ۶۸۰۱۰۷ بشکه در روز تولید نفت کاهش یافته است.