به گفته او از همین رو، غیر از فرد خاطی، مدیر مدرسه و یکی از معاونان مدرسه هم‌اکنون بازداشت هستند.

شامگاه چهارشنبه ۱۸ مهرماه، اخباری مبنی بر تجمع تعدادی از اولیای دانش آموزان مدرسه دخترانه سما شهر تاکستان قزوین، مقابل شبکه بهداشت تاکستان منتشر شد.

براساس گزارشها، این تجمع در اعتراض به اقدام مشکوک یک فرد است که خود را کارمند هلال احمر معرفی کرده و با ارائه نامه و کارت شناسایی، از مدیر مدرسه خواسته تا از همه دانش آموزان و پرسنل مدرسه خونگیری کند.

بعضی از دانش آموزان به اولیای خود از خونگیری با سرنگ مشترک توسط این فرد خبر داده اند.

**بازداشت مدیر و یکی از معاونان مدرسه

سید حسین بی‌نیاز مدیر روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص خونگیری مشکوک در یکی از مدارس تاکستان به خبرنگار ایرناپلاس گفت: روز سه‌شنبه شخصی با کارت و نامه جعلی به دبیرستان دخترانه دوره اول سماء تاکستان مراجعه کرده و خود را عضو هلال احمر معرفی می‌کند.

وی افزود: این فرد به بهانه کنترل قند خون اقدام به خونگیری از 40 دانش‌آموز دختر این مدرسه کرده که مسئولان مدرسه با مشکوک شدن به رفتار و استفاده از سرنگ مشترک توسط این فرد، مراتب را به حراست اداره آموزش و پرورش اطلاع می‌دهند.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده هویت جعلی فرد و عدم عضویت در هلال احمر مشخص شده که با ورود ضابطین قضایی شخص مورد نظر دستگیر می‌شود.

**انگیزه فرد دستگیر شده

بی‌نیاز گفت: یکی از اشتباهات اصلی مدیر مدرسه در این ماجرا عدم درخواست معرفی نامه آموزش و پرورش از شخص موردنظر بوده، در حالی که با بروز این اتفاق مدیر و یکی از معاونان مدرسه نیز هم‌اکنون بازداشت هستند.

وی ادامه داد: فرد دستگیرشده در بازجویی‌ها انگیزه خود از این اقدام را شناسایی دانش‌آموزان بیمار عنوان کرده است.

**دانش آموزان سالم اند

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: با همکاری شبکه بهداشت تاکستان تست هپاتیت و ایدز از دانش‌آموزان گرفته شده و خوشبختانه تمام آنها سالم هستند.

بی‌نیاز گفت: روز گذشته اولیا و دانش‌آموزان مدرسه در محل مرکز بهداشت این شهرستان تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان شدند در حالی که رسیدگی به این ماجرا در اولویت قرار دارد.

**مدیر مدرسه غفلت کرده است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن کرمی سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین نیز در این مورد گفت: غفلتی از سوی مدیر مدرسه صورت گرفته که امری غیرضروری را بدون مقدمات انجام داده و سبب بروز مشکلاتی شده است.

وی بیان کرد: فرد مورد نظر از سوی دستگاه‌های دارای صلاحیت معرفی نشده چراکه تست قند خون نیازی به خونگیری ندارد و متاسفانه مدیران مدرسه نه تنها اجازه این کار را به فرد خاطی داده بلکه مشارکت نیز داشته‌اند.

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: سوء تدبیر مدیر مدرسه سبب بروز این اتفاق شده و مدیر مقصر است در حالی که مدیر، یکی از معاونان و فرد خاطی بازداشت شده‌اند.

کرمی ادامه داد: بعد سلامت روانی و جسمی دانش‌آموزان در اولویت بوده و دستورات فوری در زمینه انجام انواع تست‌های بیماری صادر شده که خوشبختانه دانش‌آموزان و فرد نمونه‌گیر به بیماری‌های خطرناک مبتلا نیستند.

وی بیان کرد: اولیاء دانش‌آموزان نگران بوده و در مقابل مدرسه تجمع کردند که دادستان تاکستان به خانواده‌ها اطمینان خاطر داده که با فرد خاطی برخورد جدی خواهد شد.

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین گفت: حوزه درمان در اولویت بوده درحالی که براساس تقاضای اولیاء علیرغم غیرضروری بودن واکسنی ‌برای دانش‌آموزان تهیه شد.

کرمی عنوان کرد: برخورد جدی و قانونی با خاطیان در دستور کار است.

وی افزود: انگیزه فرد مشخص نبوده و ماجراجویی و ناپختگی نوجوان 17 ساله در امور پزشکی سبب بروز این اتفاق شده است.

 صبح امروز با حضور دادستان، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش تاکستان جلسات متعددی در خصوص رسیدگی به این موضوع و با حضور اولیا برگزار شد.