علی سلیمانی درباره وضعیت مالی فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد: با توجه به این‌که منابع درآمدی فدراسیون با نبود حق پخش، تنها قرارداد اسپانسری و تبلیغات محیطی است و فدراسیون در حال حاضر با شرکت فناپ که یکی از شرکت های زیرمجموعه بانک پاسارگاد قرارداد دارد که متاسفانه این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده و این موضوع باعث اختلاف در روند آماده‌سازی تیم‌های ملی شده است. به گونه‌ای که فدراسیون مجبور به لغو  مسابقات تدارکاتی و اردوهای داخلی و برون مرزی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به زمان باقیمانده تا شروع جام ملت‌ها در صورت عدم تامین اعتبار لازم شرایط آماده سازی به خصوص نسبت به وضعیت رقبای حاضر در جام ملت‌ها بسیار متفاوت و سخت‌تر خواهد بود. فراموش نکنیم همین شرایط سخت برای تیم‌های ملی فوتبال، فوتبال ساحلی و بانوان نیز وجود دارد. در صورتی که بخواهیم انتظارات مردم و مسئولین را برآورده کنیم، باید مشکلات مالی چه از طریق فیفا و چه از طریق بانک مرکزی و غیره مرتفع شود.

خزانه دار فدراسیون در پایان گفت: فدراسیون فوتبال تاکنون موفق به انتقال درآمدهای خود از فیفا  نگردیده است و هیچگونه کمکی از نهادی دیگر بابت تیم ملی نداشته است. امیدواریم بتوانیم حداقل ارز مورد نیاز خود را به قیمت مصوب از دولت دریافت کنیم.