شاید تابحال خانه ها یا کلبه هایی را دیده باشید که خلاقیت طراحان آنها موجب شگفتی شما شده باشد. مثلا خانه ها یا کلبه هایی که تماما از جنس چوب یا تماما از جنس شیشه ساخته شده اند. طراحان چنین کلبه ها یا خانه هایی با طراحی خاص خود تلاش می کنند تا توجه گردشگران را به این اماکن استثنایی جلب کنند.

اما ممکن است بیشتر متعجب شوید وقتی ببینید یک طراح خوش ذوق اقدام به ساخت یک کلبه آنهم با شکلات کرده است. بیشتر بخش های این کلبه شکلاتی از شکلات ساخته شده است. به تازگی یک گروه چهار نفره شانس این را داشته اند که یک شب تمام را در این کلبه شکلاتی بگذرانند. این کلبه که تقریبا 18 متر مربع مساحت دارد در واقع یک خانه شیشه ای است که در منطقه سور فرانسه در باغ های Cité de la Céramique in Sèvres  ساخته شده است.

این کلبه شگفت انگیز توسط شخصی با نام "جین لئوس دکلوزآ"، یک صنعتگر شکلات که تخصص او ساخت مجسمه های شکلاتی است طراحی شده است. او برای طراحی و ساخت این کلبه از حدود 1.5 تن شکلات استفاده کرده است. همه بخش های این کلبه از دیوارها تا سقف از شومینه، میز های آشپرخانه و آرایش، ساعت، فنجان ها، کتاب ها و حتی تقویم از شکلات ساخته شده است. همچنین این کلبه دارای یک حوضچه مخصوص اردک ها و یک باغچه کوچک است که آنها نیز از شکلات ساخته شده اند. این در حالی است که مهمانان حین اقامت در این کلبه نمی توانند از شکلات های استفاده شده در ساخت کلبه مصرف کنند.