دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران مبنی بر احتمال انتصاب دخترش ایوانکا ترامپ به عنوان سفیر ایالات متحده نزد سازمان ملل گفت که ایوانکا می‌تواند سفیری فوق‌العاده نزد سازمان ملل متحد باشد؛ با این حال وی تأکید کرد در صورتی که چنین امری صورت گیرد، به «خویشاوندسالاری» متهم می‌شود، مسئله‌ای که خواهانش نیست. رئیس جمهوری آمریکا همچنین تأکید کرد که فکر نمی‌کند کسی [بیش از ایوانکا برای تصدی این سمت] قابل‌تر [و با صلاحیت‌تر] در جهان وجود داشته باشد.

اما ترامپ نهایتا و در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره جانشین نیکی هیلی گفت که مسئله انتصاب «دینا پاول» برای تصدی سمت سفیر آمریکا نزد سازمان ملل در نظر خواهد گرفت.

به نوشته سی‌ان‌بی‌سی، مقامات کاخ سفید اخیرا گفتگوهایی را با دینا حبیب پاول، معاون پیشین مشاور امنیت ملی آمریکا برای انتصابش به جای نیکی هیلی داشته‌اند.

سی‌ان‌بی‌سی به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که دینا حبیب پاول برای تصدی این سمت مورد پسند افراد نزدیک به ترامپ قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به دینا پاول گفته است که وی از سمت کنونی‌اش به عنوان یکی از مدیران اجرایی بانک سرمایه‌گذاری گولدمن‌ساکس خشنود است و درباره تغییر مسیر کاری‌اش هنوز تصمیمی نگرفته است.

 

عصر امروز بود که رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا استعفای نیکی هیلی از سمتش به عنوان سفیر و نماینده دائم ایالات متحده نزد سازمان ملل را پذیرفته است.

نیکی هیلی از اعضای اصلی هدایت‌کننده تیم سیاست خارجی دولت ترامپ بوده است که با همراهی مایک پامپئو و جان بولتون، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری، مثلث سیاست تهاجمی ترامپ در عرصه دیپلماسی را تشکیل می‌دادند.

ترامپ نیز در کنفرانسی خبری با حضور نیکی هیلی اعلام کرد که از شش ماه پیش از تصمیم سفیر آمریکا نزد سازمان ملل برای کناره‌گیری از سمتش مطلع شده و اینکه نیکی هیلی تا پایان سال جاری میلادی همچنان در سمت خود باقی خواهد ماند.