کی‌روش سرمربی تیم ملی سومین بیانیه رسانه‌ای خود را در مسیر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات صادر کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

جام ملت‌های آسیا – امارات ۲۰۱۹

چگونه از خوب به عالی تبدیل شویم

قسمت سوم

بچه‌‌های عزیزم!

از صمیم قلب به خاطر تمام کارهایی که برای تیم ملی انجام دادید از شما تشکر می‌کنم. هیچوقت از تکرار این مطلب خسته نخواهم شد که بگویم تا به اینجای زندگی هیچگاه افتخار کار کردن با اینگونه بازیکنان حرفه‌ای که دریافتی ناچیزی داشتند ولی دستاوردهای بزرگی برای کشورشان به ارمغان آوردند را نداشته‌ام. شاهد بوده‌ام که گاها برخی از اوقات حتی یک کلمه بابت تقدیر از شما از طرف مسئولان هموطن عنوان نشده است. عملکرد شما در جام جهانی واقعا بهترین بود، فوق‌العاده! . هرچند به هدفمان خیلی نزدیک شدیم ولی نتوانستیم به دور دوم صعود کنیم. بدون شک شما باعث شادی و افتخار کشورتان شده‌اید. شما توانستید احترام و اعتباری باورنکردنی بین‌المللی را کسب کنید.

در ایران، به واقع افراد زیادی متوجه تاثیر بالایی که شما توانستید در جام جهانی روسیه ایجاد کنید، نیستند، مخصوصا ارزش واقعی عملکرد فوق العاده شما برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال. 

و اکنون، جام ملت‌های امارات ۲۰۱۹ یک فرصت بی‌همتا و تاریخی در زندگی شماست که ما با یکدیگر می‌توانیم در راستای هدف، علت و ماموریتی که داریم این فرصت را به یک واقعیت در سرنوشت‌مان تبدیل کنیم.

ما باید بدانیم که تیم‌های دیگر مقابل ما کاملا آماده خواهند بود و همگان در آسیا می‌خواهند که تیم اول قاره را از پیش رو بردارند.

فوتبال حرفه‌ای به سرعت تغییر و پیشرفت می‌کند و مطمئنا ما نیز نسبت به گذشته بسیار بهتر شده‌ایم ولی هنوز به آنجایی که می‌خواهیم باشیم نرسیده ایم. آقایان! بیاییم بر سر این اصل واقعی توافق کنیم که حتی اگر ما دوم شویم برای ما به منزله آخر شدن است. اگر بخواهیم تابلوی ورزشگاه را از «خوب» به «عالی» تبدیل کنیم، می‌دانیم که مثل همیشه باید متحمل هزینه شویم. راحت بودن همانند نفس کشیدن است، برای همین ما همیشه باید خود را گرسنه و سرشار از میل و انگیزه نگهداریم. شما می‌بایست جذابیت را حفظ کنید و به منافع، علت‌ها و اهداف تیم ملی پایبند باشید. شهرت و ارتباطات ناگهانی می‌تواند به روح شما ضربه بزند و رفتار و نگرش ما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما اجازه دهید که غرور، شما را فرا بگیرد، دیگر قادر به از خودگذشتگی و متحمل شدن زحمات لازمه برای رسیدن به موفقیت نخواهید بود.

فوتبال حرفه‌ای سرسخت و دشوار بوده و تجارت سردی است. هیچ فرقی نمی‌کند که یک بازیکن چه حرکت مثبت خوبی را در بازی گذشته انجام داده‌اید، اما اگر نتوانید امروز آن کار را انجام دهید، حتما می‌بایست تغییراتی به‌وجود آید تا از رکود و در جا زدن نجات پیدا کنید.

امروز همانند همیشه آنها پشت‌تان را خالی کردند و شما را پشت همه قرار دادند و هیچ احترامی حداقل برای حق توافق شده شما قایل نشدند. امروز می‌دانم که حتی ماورای این مسائل، اکثر شما از محل درآمدتان، هزینه می‌کنید تا برای تیم ملی بازی کنید. با این حال تیم ملی هنوز روی شما حساب می‌کند و ما هنوز به استعداد، شخصیت و استحکام شما احتیاج داریم. مطمئن هستم که شما نمی‌توانید این موضوعات را عنوان کنید، ولی هیچ چیز نمی‌تواند مانع از انجام  وظایف و تعهدات من باشد، اینکه به صورت شفاف از زحمات شما عذرخواهی و تشکر نکنم.