«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بار دیگر ادعاهایش درباره آنچه به اعتقاد او تلاش ایران برای تثبیت حضور نظامی در سوریه خوانده می‌شود را تکرار کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در بلندی‌های جولان اشغالی حضور داشت گفت: «امروز شاهد هستیم آنچه در مرز اتفاق رخ می‌دهد عبارت است از تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی و افزایش خشونت تروریست‌های افراطی.»

نتانیاهو که به اغراق درباره توانمندی‌های ارتش رژیم صهیونیستی شهرت دارد در ادامه گفت: «ما کماکان قوی و مصمم مقابل تمام اینها خواهیم ایستاد.»

رژیم اسرائیل در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بلندی‌های جولان سوریه را اشغال و پس از مدتی آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

تل‌آویو همچنین در سال‌های اخیر ده‌ها شهرک مسکونی غیرقانونی در بلندهای جولان اشغالی احداث و از این منطقه برای پیشبرد شماری از عملیات نظامی علیه دولت سوریه استفاده کرده است.

نتانیاهو گفت: «حضور اسرائیل در جولان واقعیتی است که جامعه بین‌المللی باید آن را بپذیرد.تا زمانی که من مسئولیت داشته باشم جولان تحت حاکمیت اسرائیل باقی می‌ماند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود ایران و حزب‌الله را به تلاش برای تشکیل نیرویی علیه رژیم در جولان متهم کرد. وی گفت: «ما با قاطعیت علیه تلاش‌های ایران برای ایجاد جبهه‌ای دیگر علیه خودمان در بلندی‌های جولان و سوریه می‌ایستم و با تمامی تلاش‌های برای انتقال سلاح‌های مرگبار به حزب‌الله در لبنان مقابله خواهیم کرد.»