علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در حاشیه بازدید از مرز دوغارون در خصوص قیمت ارز اظهار کرد: قیمت کنونی ارز در بازار یک روند غیرواقعی دارد و براساس برخی تقاضاهای غیرمعقول و نیز سوء استفاده دلالان بازار ارز ایجاد شده که با تدابیر اندیشیده شده رو به کاهش است.

وی با اشاره به دو هدف عمده در حوزه تنظیم بازار و نیازهای مردم افزود: تأمین نیازهای ضروری و تعادل در قیمت کالاها دو هدف اصلی در تنظیم بازار به‌شمار می‌رود و دولت در راستای کاهش قیمت کالاهای مورد نیاز تمام تلاش خود را خواهد کرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به کالاهای احتکار شده در این استان اشاره و مطرح کرد: در این حوزه هماهنگی مطلوبی بین دستگاه قضا و حوزه اجرایی و همچنین دستگاه‌های مربوطه ایجاد شده است و نتیجه آن ناامن کردن فضای بازار برای دلالان و سودجویان اقتصادی بوده است.

وی همچنین از کشف ۵۰ انبار کالاهای احتکار شده در خراسان رضوی خبر داد و گفت: عمده این کالاها شامل لوازم خانگی، روغن، برنج و... که بنا به تصمیم مسئولان و با توجه به جمعیت عرضه کالاها به دو بخش تقسیم شده و بر این اساس ۵۵درصد آن در سطح بازار استان و ۴۵درصد در بازارهای خرید شهرستان‌ها به مردم عرضه می‌شوند.

رسولیان در خصوص کاهش قیمت برخی کالاها در نتیجه این اقدامات، بیان کرد: با کنترل بازار تاکنون در این استان قیمت برخی کالاهای ضروری مانند شکر و حبوبات تا ۱۰ هزار ریال کاهش یافته و بخشی از اقلام لوازم خانگی مورد نیاز مردم هم در بخش‌هایی تامین شده است. همچنین طی دو هفته اخیر ۲۵۰ تن گوشت برای تأمین نیاز بازار به این استان وارد شده است.