سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی از شهرها و روستاهای استان‌های شمالی کشور در پی بارش باران در روزهای اخیر اظهار داشت: چهار استان گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی و ٣٧ شهرستان تحت تاثیر بارش باران در روزهای اخیر بودند که به دلیل گستردگی حجم بارش‌ها شاهد بروز برخی خسارات در مناطق مختلف بودیم.

وی در ادامه افزود: وزیر کشور بلافاصله دستور بسیج امکانات و تسریع در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان را صادر و همچنین از استانداران استانهاى همجوار خواست تمامی امکانات امدادی و خدماتی خود را به مناطق آسیب‌دیده شمال کشور اعزام کنند.

سامانی ادامه داد: پیرو این اقدامات و براساس آخرین اطلاعات به دست آمده تعداد ۶۷۵ نفر در قالب ۱۶۶ تیم عملیاتی به مناطق آسیب دیده شمال کشور به منظور امدادرسانی اعزام شده اند که در دو روز اخیر به ۲ هزار و ۶۷۹ نفر امدادرسانی شده است.

سخنگوی وزارت کشور  با بیان اینکه ٣١٧ نفر در مکان های مناسب اسکان اضطراری داده شده و ۴۱۰ واحد منازل مسکونی نیز از آب گرفتگی خارج شده اند، تاکید کرد: امدادرسانی و خدمت رسانى توسط نیروهاى امدادی و خدماتی و دستگاه مسئول با قدرت ادامه دارد.