برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (یک‌شنبه) پرسپولیس اظهار کرد: من به بازیکنانم به خاطر برد مقابل السد افتخار می‌کنم. آن‌ها قلبشان را در زمین گذاشتند و حداکثر تمرکز را داشتند. آن‌ها بیشترین لیاقت برد در این بازی را داشتند. برد همیشه زیباست و نشان دادیم که مقابل هر تیم می‌توانیم بازی کنیم. شانس برای هر دو طرف ۵۰-۵۰ است. پس از بازی با الدحیل هم گفتم که نتیجه بازی رفت فرقی نمی‌کرد و باید در آزادی می‌بردیم.

او افزود: شما دیدید که السد مقابل استقلال چطور بازی کرد. قطعا بازی سختی مقابل السد خواهیم داشت. به جرات می‌توانم بگویم که یک قدم کوچک برداشتیم. مهم‌ترین مساله این است که نشان دادیم آن‌ها تیم بهتری نسبت به ما نیستند.

وی درباره دریافت نکردن حقوق خود از باشگاه پرسپولیس گفت: هم ما هم بازیکنان خارجی مدتی است پول نگرفته‌ایم. آقای گرشاسبی هم توضیح داده‌اند اما در راستای ثبات باشگاه، ثبات مالی بسیار مهم است و همه باید به موقع پول بگیرند. مدیرعامل باشگاه هم درباره این موضوع صحبت کرده است. در حال حاضر تمرکز من روی بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر السد است و به چیز دیگری فکر نمی‌کنم.

او درباره فشردگی بازی‌های پرسپولیس هم گفت: دوره سخنی را داشتیم و دقیقا به خاطر همین مساله به بازیکنان افتخار می‌کنم که عالی بودند. نساجی را بردیم و داربی را مساوی کردیم و السد را هم بردیم. در حال حاضر هم سعی می‌کنیم بازیکنان را به شرایط عادی برگردانیم تا برای بازی السد آماده بشویم.

وی درباره این که آیا درخواستی برای تعویق دیدار برابر پیکان داده است یا خیر تصریح کرد: ما درخواستی برای تعویق بازی نداشتیم و فقط خواستیم بازی با نود ارومیه در جام حذفی به جای بازی با پیکان برگزار شود تا از این دیدار به عنوان یک بازی تدارکاتی قبل از دیدار برابر السد استفاده کنیم و بازی با پیکان بعدا برگزار شود.

برانکو درباره حضور دروازه‌بان سوم در ترکیب السد هم گفت: مهم نیست چه کسی درون دروازه حریف است. مهم بازیکنان ما هستند که حمله کنند و خطرناک باشند چون هر که دروازه‌بان باشد اگر ما حمله نکنیم نمی‌توانیم برنده باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره حضور هواداران در دیدار برابر السد هم گفت: انتظار دارم ورزشگاه در روز بازی با السد پر از تماشاگر شود زیرا هواداران ما را به سمت پیروزی هدایت می‌کنند. البته ژابی یا گابی که بیش از ١٠٠٠ بازی انجام داده‌اند شاید در این جو مشکلی نداشته باشند اما هواداران، یار دوازدهم ما هستند.

برانکو همچنین درباره دعوت احمد نورالهی و علیرضا بیرانوند به اردوی تیم ملی گفت: این موضوع به نظر سرمربی تیم ملی برمی‌گردد و او باید ارزیابی کند. نیازی نیست بگویم سید جلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور، شجاع خلیل زاده و محمد انصاری امسال از بهترین نفرات ما بوده‌اند. ما فقط سه گل خوردیم اما من قصد دخالت ندارم. سرمربی تیم ملی بهتر از هرکس می‌داند چه می‌خواهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا دعوت نشدن بازیکنانش به تیم ملی روی آنها اثر خواهد گذاشت گفت: از لحاظ ذهنی تاثیری ندارد زیرا بازیکنان وظیفه دارند بهترین باشند و خوب تمرین کنند. البته دعوت نشدن به تیم ملی برای بازیکنان  هم انگیزه مضاعف می‌شود که بیشتر تلاش کنند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه درباره کاهش هیجان بازی برگشت برابر السد هم گفت: جو بلندپروازی بیش از حد طبیعتاً وجود دارد اما حداقل در بین بازیکنان اتفاق نمی‌افتد زیرا خودشان می‌دانند به هر چه رسیده‌اند به خاطر کار بوده است. البته این جو در بین خانواده بازیکنان و باشگاه و هواداران وجود دارد اما بازیکنان خودشان می‌دانند کاری نکرده‌اند. البته هنوز شانس تاریخی داریم.

برانکو در پاسخ به این سوال که جادویش برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا چیست، گفت: جادوی ما فقط تمرین و کار است.

وی درباره جریمه کمیته انضباطی که برایش در نظر گرفته هم گفت: جریمه شدم چون نساجی را بردیم؟ شاید نباید می‌بردیم. اگر این گونه باشد برخی باید مادام‌العمر محروم شوند.

او در پایان درباره این که آیا پیشنهادی از باشگاه‌های دیگر دارد یا خیر گفت: طبیعتاً این مسائل وجود دارد. در یک سال اخیر پنج بازیکنان ما به خارج رفتند. پیشنهاد خواهد بود این حرفه‌ای‌گری است و بعدا تصمیم می‌گیریم. رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس رفت یا نیمار با پاریس قرارداد بست. الان هم پیشنهاد هست اما فعلا تمرکزم روی بازی با السد است.