مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد، اسامه حمدان تصریح کرد: طرف‌های فلسطینی، منطقه‌ای و بین‌المللی باید به همسویی اقدامات محمود عباس و رژیم صهیونیستی علیه مقاومت توجه داشته باشند.

وی افزود: تهدیدات عباس علیه مقاومت در نوار غزه تازگی ندارد اما مساله مهم در این زمینه این است که این تهدیدات نشانگر تفکر وی و نگرش او به فضای ملی فلسطین است. او اصلا فضای ملی مقاومتی فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی را نمی‌بیند بلکه تنها یک منطق را می‌فهمد و آن تسلیم در برابر دیکته‌های اشغالگران است؛ صرف‌نظر از این که این خواسته‌ها به نفع ملت فلسطین است یا نه.

مسئول روابط بین‌الملل جنبش حماس خاطرنشان کرد: در چشم‌انداز نزدیک، هیچ نشانه‌ای از رفتار ملی دسته‌جمعی نزد عباس دیده نمی‌شود بلکه وضعیت کنونی عباس نشانگر تداوم سلطه‌طلبی وی به نفع رژیم صهیونیستی و نه به خاطر مسائل ملی است.

وی افزود: نشست اخیر شورای ملی در همین فضای تسلیم‌پذیری و خفت‌پذیری برگزار شد و باعث شد موسسات فلسطینی به جای حرکت در مسیر خدمت به ملت فلسطین، به نفع رژیم صهیونیستی کار کنند.

اسامه حمدان در بخش دیگری از سخنان خود بر پایبندی حماس به آشتی ملی تاکید و اعلام کرد: موفقیت تلاش‌های مصر برای پایان شکاف داخلی به اقدامات محمود عباس بستگی دارد.

وی افزود: اگر عباس اراده‌ای برای موفقیت تلاش‌های مصر داشته باشد که البته چنین چیزی تاکنون در رفتار وی مشاهده نشده است، آشتی ملی محقق خواهد شد اما تاکنون نمی‌توان با اطمینان گفت که وی سعی در موفقیت تلاش‌های مصر را دارد و نشانه‌های موجود تا اینجای کار متاسفانه منفی است.

این رهبر حماس با اشاره به اینکه تلاش‌های عباس برای به شکست کشاندن آشتی ملی، عملا به معنای وقوع جنگ جدید علیه فلسطینیان است، اظهار کرد: عباس در حال حاضر اقدام به تحریک علیه غزه می‌کند و می‌پندارد که می‌تواند با کمک رژیم صهیونیستی دوباره غزه را تحت تصرف خود درآورد و به عقیده وی، شکست تلاش‌های مصر باعث شروع جنگ جدید از سوی رژیم صهیونیستی علیه غزه خواهد شد.

حمدان در عین حال خاطرنشان کرد: خدمت عباس به اشغالگران باعث نجات وی از ترور نخواهد شد. اقدامات عباس علیه نوار غزه و مقاومت و نه تنها حماس، بخشی از نقش کاربردی است که با هدف ضربه زدن به مساله فلسطین طراحی شده است و تا هر زمان هم که عباس این کار را انجام دهد، در نهایت این روند به ضرر وی تمام خواهد شد.