دیدار معوقه هفته ششم رقابت های لیگ برتر بین تیم های استقلال تهران و نفت مسجدسلیمان از ساعت ۱۸:۱۵ امروز شنبه به میزبانی تیم جنوبی آغاز شد که این دیدار با برتری ۲ بر صفر آبی ها به پایان رسید. الهیار صیادمنش در دقیقه ۲ و مهدی قائدی در دقیقه ۲۹ برای استقلال و حکیم نصاری در دقیقه ۸۸ از روی نقطه پنالتی برای نفت گل زدند.

شروع بازی با گل برای استقلال همراه بود. شاگردان شفر که حدود ۴۰۰ دقیقه بود در گلزنی طلسم شده بودند در همان ابتدای بازی و توسط یک مهاجم جوان به گل برتری دست پیدا کردند. در دقیقه دوم این دیدار الهیار صیادمنش از اشتباه مدافع حریف بهترین استفاده را برد و دروازه میزبان را باز کرد.

شوک گل زودهنگام به شاگردان مرزبان باعث شد آنها تمرکز خود را از دست بدهند و درحالی که تلاش می کردند به گل تساوی دست پیدا کنند در دقیقه ۲۹ مهدی قائدی گل دوم استقلال را در یک ضد حمله وارد دروازه نفت مسجدسلیمان کرد.

درحالی که نیمه اول با این برتری دو بر صفر آبی پوشان به پایان رسیده بود، در شروع نیمه دوم و در دقیقه دوم این نیمه میلاد زکی پور کارت زرد دوم را از سیدمهدی سیدعلی دریافت کرد و از زمین اخراج شد. 

بعد از این اتفاق تیم میزبان با تعداد بیشتری به سمت دروازه استقلال حمله کرد و توپ های زیادی را هم روی دروازه مهمان ارسال کرد اما مدافعان و دروازه بان آبی ها اجازه باز شدن دروازه را ندادند. در یکی از ارسال های بلند نفتی ها که در دقیقه ۷۲ صورت گرفت، کولی بالی روی رحمتی مرتکب خطا شد و با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا دو تیم با ۱۰ نفر به بازی ادامه دهند.

در دقیقه ۸۰ این دیدار وینفرد شفر و علیرضا مرزبان همزمان با یکدیگر از سوی داور مسابقه از کنار زمین اخراج شدند اما رفتن آنها روی سکو با اعتراض فراوان و چند دقیقه توقف بازی همراه بود. مرزبان و شفر حتی زمانی که روی سکو رفتند هم به اعتراض هایشان  ادامه دادند.

در دقیقه ۸۶ این دیدار روزبه چشمی روی میلاد میداودی مرتکب خطا شد و داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید. حکیم نصاری پشت توپ ایستاد و این ضربه را در دقیقه ۸۸ به گل تبدیل کرد تا دقایق باقی مانده  از حساسیت بیشتری برخوردار شود. 

تیم فوتبال  استقلال که در رده یازدهم جدول رده بندی قرار داشت با این پیروزی ۱۱ امتیازی شد و به رده هفتم صعود کرد تا جهشی چهار پله ای در جدول داشته باشد.