پولاد نجاهی روز شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: وقوع سیلاب در کل مناطق این بخش گزارش شده که اکنون راه ارتباطی ۱۵ روستا به دلیل رسوب گذاری‌های سطح جاده همچنان قطع است.

وی افزود: راه ارتباطی هفت روستای دیگر نیز که بین «بچه دره» و «اشتوت» قرار دارند به علت تخریب پل جاده اصلی، مسدود است.

وی با بیان اینکه این روستا‌ها در انتهای منطقه جرگلان قرار دارند، افزود: هم اکنون راه این روستا‌ها به طور کامل بسته است و تردد در این مسیر‌ها امکانپذیر نیست.

بخشدار جرگلان گفت: راه ارتباطی روستا‌هایی که سیل در جاده آن رسوب گذاری کرده، پس از فروکش کردن سیل با انجام عملیات راهداری بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: ۸۰ کیلومتر از مسیر اصلی جاده بخش جرگلان بر اثر جاری شدن سیل رسوب گرفته که هم اکنون راهداران مشغول پاکسازی سطح این جاده هستند.

*مدارس چهار روستای جرگلان تعطیل شد

بخشدار جرگلان با اشاره به تعطیلی مدارس چهار روستای این بخش، گفت: به علت جاری شدن سیل و سختی تردد، مدارس روستا‌های مرزی بهار، قره قانلو، قوری دره و ابریشم، تعطیل اعلام شد.

نجاهی گفت: وقوع سیلاب به بخش کشاورزی این بخش نیز خساراتی وارد آورده است و همچنین تعداد معدودی از منازل مسکونی دچار آبگرفتگی شده است.

جرگلان از بخش‌های شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی است که مرکز آن روستای یکه سعود پایین است.

شهرستان ۷۰ هزار نفری راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که بخش عمده ساکنان آن را ترکمن‌های اهل سنت تشکیل می‌دهند.