شنیده ها از گزینه های مطرح برای سکان داری استانداری خراسان رضوی حکایت از چند گزینه برای تصدی این پست دارد.

هم اکنون از «سید سلمان سامانی» به عنوان گزینه اول تصدی استانداری خراسان رضوی نام برده می شود. وی اکنون قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها و نیز سخنگوی وزارت کشور است.او دانش آموخته دکترای دندان پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق، گرایش حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و دانشجوی دکترای حقوق است.از جمله سوابق وی می توان به ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور، مشاور وزیر کشور و نماینده تام الاختیار وزیر در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رئیس کل دیوان محاسبات کشورو رئیس شورای اسلامی شهرستان فاروج اشاره کرد.

گفته می شود  وی از جمله نزدیک ترین یاران عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به شمار می رود.«اسماعیل نجار» گزینه مطرح دیگری برای جانشینی علیرضا رشیدیان است.

وی هم اکنون معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور است. او متولد «سرخه» سمنان است.از جمله سوابق وی می توان به استانداری کردستان و کرمان اشاره کرد.

در زمان انتخاب استاندار جدید در دولت اول روحانی، گفته می شد حکم استانداری وی از سوی وزیر کشور صادر شده است، اما رشیدیان به عنوان استاندار معرفی شد.

«سید محمد پژمان» هم گزینه دیگراست. پژمان متولد ۱۳۳۷ مشهد است که  در کارنامه او معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، شهرداری مشهد، معاونت فنی و عمران استانداری خراسان رضوی، شهردار منطقه ثامن و مدیر کل مسکن و شهرسازی استان خراسان وجود دارد.سال گذشته و پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، قرار بود وی استاندار خراسان رضوی شود، اما این اتفاق نیفتاد.

«عیسی فرهادی» دیگر گزینه مطرح برای تصدی استاندار خراسان رضوی است. وی هم اکنون فرماندار تهران است.فرهادی، استاندار البرز، فرماندار شهرستان‌های اردل، لردگان و خراسان، قائم‌مقام و مدیرکل صداوسیمای سیستان‌وبلوچستان، سرپرست ومعاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان جنوبی و فرماندار ویژه کرج را در کارنامه کاری خود دارد.

رضا شیران خراسانی نماینده مشهد و کلات در مجلس، سردار دهقان وزیر دفاع دولت یازدهم  و حسینعلی امیری معاون پارلمانی  رئیس جمهور از دیگر گزینه هایی هستند که در برخی محافل سیاسی از آن ها نام برده می شود.