سرهنگ جابر صفاری در گفتگویی با مهر با اشاره به وضعیت محورهای استان گیلان، اظهارکرد: در حال حاضر ترافیک در محور رشت به قزوین در محدوده پل سراوان به امامزاده هاشم به دلیل بارش باران و تعطیلات آخر ترافیک نیمه سنگین و روان است.

وی به حضور مأموران پلیس راه گیلان در این محورها برای تسهیل در رفت و آمد خودروها اشاره کرد و افزود: در محور اسالم به خلخال به دلیل بارش شدید باران با کندی تردد خودروها همراه بود که مأموران پلیس راه و نیروهای راهداری با حضور در این محور خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.

جانشین پلیس راه گیلان با بیان اینکه خوشبختانه گره ترافیکی در این محور و سایر محورهای استان وجود ندارد، گفت: البته به دلیل بارش باران ترافیک اندکی نسبت به روزهای عادی کندتر است.

وی همچنین با اشاره به مسدود بودن محور پونل به خلخال همانند هفته گذشته، خاطرنشان کرد: با توجه به رانش کوه و نشست آسفالت در این منطقه تا برطرف نشدن این مشکل و ایمن نبودن تردد در این محور مسدود خواهد بود.

سرهنگ صفاری ضمن درخواست از شهروندان گیلانی برای خودداری از ترددهای غیرضرور در محورها استان گیلان با توجه به بارش باران، تصریح کرد: رعایت سرعت مطمئنه و اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه و چراغ های عقب و جلو باید از سوی رانندگان مورد توجه قرار گیرد.