مرحوم یدالله صمدی کارگردان متعهد و خوب کشورمان که کارگردانی سریال شوق پرواز(زندگی شهید بابایی) را در کارنامه خود دارد چندی پیش دارفانی را وداع گفت. سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس اسبق سازمان صدا و سیما در مراسم ختمی که به تازگی برای مرحوم صمدی در مسجد پیامبر اعظم(ص) برگزار گردید شرکت داشت؛ وی با انتشار پستی اینستاگرامی درباره این مراسم و ارائه انتقاداتی از شیوه برگزاری آن، صفحه خود در اینستاگرام را به روزرسانی کرد.

ضرغامی نوشت:

 •  مسجد مختلط! 
  اینجا مراسم ترحیم کارگردان فقید و متعهد مرحوم یدالله صمدی در مسجد پیامبر اعظم در خیابان شریعتی است. روحش شاد! 
  عکس بالا خانم مهوش وقاری بازیگر خوب کشورمان است. از احوالات و آخرین وضعیت سلامتی همسرشان، آقای محسن قاضی مرادی دیگر بازیگر خوب کشورمان می‌پرسم. او هم توضیح می‌دهد. خداوند به هر دو سلامتی و طول عمر بدهد.
  عکس پایین یک زوج هنری موفق دیگر، سرکار خانم رویا تیموریان و آقای مسعود رایگان هستند که کارنامه‌های خوبی دارند.
  معتقدم یک زوج هنری که به زندگی مشترک و خانواده پایبندی دارند، در کار هنری هم می‌توانند با سلامت بیشتر موفقیت‌های خود را استمرار دهد و و دچار حاشیه نشوند.زوج هنری مرحوم عرفانی (دوبلور) و همسرشان سرکار خانم شهلا ناظریان هم شاهد مثال دیگری است.آقایان بنفشه خواه، ملکی، خانزادی هم در تصویرها دیده می شوند.

   *پی نوشت*

  مجلس ختم در این مسجد مختلط بود! 
  خانم‌ها و آقایان کنار هم نشسته بودند و از برنامه های هنری مثل آواز، موسیقی محزون و پخش کلیپ استفاده می‌کردند و در پایان هر بخش هم یک کف مرتب می‌زدند. صلوات و فاتحه ای در کار نبود. (حداقل در طول مدتی که من در جلسه بودم). ..
  از روحانی مراسم هم خبری نبود و دوستان مختلف هر کدام سخنرانی کوتاهی کردند. .
  به بنفشه خانم، دختر گلم و آقا سعید، داماد جوان مرحوم صمدی اشکالی وارد نیست. 
  انتقاد اصلی به مدیریت مسجد وارد است که باید برنامه مشخص و معنوی شایسته‌ای برای این جمعیت مشتاق به ویژه برای شادی روح متوفی داشته باشد. 
  کارها تو این مملکت برعکس شده. آقایون روحانیون در جایی که نباید باشند، حضور دارند و در جایی که باید باشند، تشریف ندارند!

 

ضرغامی