شهردار تهران و همراهانش بعد از دیدار از بازارچه قدیمی شهرری، به زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) رفته و سپس از تکیه نفرآباد دیدن کردند. تکیه نفرآباد شهرری، قدیمی ترین تکیه شهر تهران است که سال ١٠٢٠ هجری قمری تاسیس شده است.

افشانی از روند اجرایی شدن طرح توسعه حرم عبدالعظیم حسنی بازدید کرد و پای درد دل اهالی نشست و سپس از برج تاریخی طغرل که یکی از میراث چند صد ساله ری است بازدید کرد. 

پس از آن افشانی و اعضای شورای شهر میهمان خانه جاویدالاثر محمدرضا امیری شدند و پای صحبت پدر  وی نشستند. امیری پدر محمدرضا امیری با بیان خاطراتی از فرزند جاویدالاثرش گفت: مردم این مناطق محروم هستند و لازم است که نگاه ویژه‌ای به آنها شود. 

وی با بیان اینکه در این محله آثار میراثی تاریخی زیادی وجود داشت اما حالا به محلی مخروبه تبدیل شده است گفت: ری به واسطه تاریخ چند صد ساله‌اش آبروی تهران است و باید فرهنگ آن درست شود.

وی با بیان اینکه ما گمنام هستیم همانطور که فرزندانمان گمنام رفتند، گفت: امیدوارم وضعیت محله ری اصلاح شود. 

افشانی با بیان اینکه امروز مردم رفاه و آزادی خود را مدیون زحمات فرزندان شما هستند، گفت: شما خوشنام و ماندگار هستید همانطور که نام فرزندانتان در تاریخ ماندگار شده است. مردم ایران قدردان زحمات شما هستند؛ ممکن است کمتر به شما برسند اما همه می‌دانند که فرزندان شما و خانواده‌هایشان چه زحماتی کشیدند.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۱۵ نیز با بیان اینکه یک طرح خاص برای حفظ این خانه داریم، گفت: در نظر داریم این خانه را پس از تملک به موزه انتظار تبدیل کنیم. چرا که برای آثار تاریخی برج طغرل، ابن بابویه، چشمه علی، و دژ رشکان یک رینگ گردشگری در نظر گرفته ایم و برای کارخانه سیمان نیز طرح ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که امیدواریم بتوانیم آنها را عملیاتی کنیم.

شهردار تهران در ادامه از منطقه دروازه محمدیه بازدید کرد و با اشاره به باقی ماندن قسمتهای قدیمی این دروازه گفت: لازم است این دروازه قدیمی که به دروازه محمدیه یا دروازه نو شهرت دارد به صورت اصولی بازسازی شود. البته در این بازسازی باید نکات فنی و میراثی آن لحاظ شود.