روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک تجمع� که روز ۲۷ سپتامبر در هتل بین‌المللی ترامپ برگزار شده سخنانی را درباره تعاملات خصوصی‌اش با رهبران کشورهای مختلف بر سر زبان آورده است.

دو منبع آگاه به واشنگتن‌پست گفته‌اند ترامپ در این جلسه گفته که وزیر خارجه کانادا و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمریکا نفرت دارند.

واشنگتن‌پست نوشته حاضران در این جلسه از شنیدن این سخنان ترامپ متعجب شده‌اند، اما در عین حال آن را سرگرم‌کننده یافته‌اند.

روزنامه آمریکایی نوشته بسیاری از نکاتی که ترامپ در این جلسه مطرح کرده، فاقد نکته‌ای خاص بوده‌اند. به عنوان مثال، او با شور و شوق درباره� سفرش در مه ۲۰۱۷ به عربستان سعودی حرف زده� � و با لحنی افتخارآمیز گفته که چطور «بر خلاف همه رسومات»� در برابر ملک سلمان، پادشاه عربستان تعظیم نکرده است.�

ترامپ گفته دیده که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا چطور مقابل پادشاه عربستان سرش را خم کرده و تصمیم گرفته این کار را انجام ندهد.�

ترامپ در ادامه افشا کرده� که پادشاه عربستان اخیراً با او تماس گرفته تا خواستار کمک ایالات متحده در یک عملیات نظامی نامشخص، اما عظیم شود. ترامپ گفت به پادشاه عربستان گفته چنین حمله‌ای بسیار پرهزینه است و همکاری آمریکا مستلزم این خواهد بود که عربستان کل بهای آن را که ۴ میلیارد دلار است بپردازد.

ترامپ در آن جلسه گفته با بیان� اینکه عملیات نظامی مورد نظر «احتمالاً بسیار محرمانه» است از توضیح بیشتر درباره ماهیت آن اجتناب کرده است.

وی همچنین ادعا کرده در صورتی که آمریکا از عربستان حمایت نکند، ایران ظرف ۲ هفته این کشور را شکست خواهد داد.�