«هادی العامری» رئیس ائتلاف انتخاباتی «الفتح» عراق پنجشنبه در نشست‌های جداگانه‌ای با نخست وزیر و رئیس سابق منطقه کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

شبکه «روودآو» به نقل از دفتر «مسعود بارزانی»، رئیس سابق منطقه کردستان عراق و رئیس حزب دموکرات کردستان این کشور گزارش داد که العامری در طی این دیدار با بارزانی در مورد شرایط سیاسی عراق و تحولات اخیر در فرآیند سیاسی این کشور به گفت‌وگو نشست.

شبکه سومریه عراق نیز به سفر رئیس ائتلاف الفتح عراق به اربیل اشاره کرد و گفت که او در این سفر همچنین با «نیچروان بارزانی»، نخست وزیر منطقه کردستان عراق دیداری داشته است.

 

 

حکومت منطقه کردستان عراق در این ارتباط بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد که دو طرف در دیدار با یکدیگر موضوع بررسی فرآیند سیاسی عراق و مرحله آتی این فرآیند را بررسی کردند.

بر اساس این بیانیه، العامری و بارزانی هر دو بر حمایت خود از «عادل عبدالمهدی» که از سوی ریاست جمهوری جدید عراق مأمور به تشکیل کابینه شده‌است، تأکید کردند و برای او در مأموریت محوله  آرزوی موفقیت کردند.

پارلمان عراق سه‌شنبه این هفته «برهم صالح»، نامزد حزب اتحادیه میهنی کردستان این کشور را به عنوان رئیس جمهور جدید عراق و جانشین «فؤاد معصوم» انتخاب کرد. برهم صالح نیز بعد از کسب رأی اعتماد از پارلمان عبدالمهدی را مکلف به تشکیل کابینه کرد.