دفتر «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه توضیحاتی درباره گفت‌وگویی که روزنامه «یدیعوت‌آحارونوت» چاپ کرده، ارائه کرد.

در این توضیح آمده است روزنامه‌نگار ایتالیایی (فرانچسکا بوری) درخواستی رسمی برای دیدار با السنوار در نوار غزه برای روزنامه ایتالیایی «لا ریپابلیکا» و روزنامه انگلیسی «گاردین» ارائه کرد و تحقیقات رسانه‌های غربی ثابت می‌کند که این روزنامه‌نگار، اسرائیلی نیست.

دفتر یحیی السنوار ادامه داد هیچ مصاحبه مستقیمی با روزنامه‌نگار مذکور انجام نشده بلکه وی سوال‌هایش را فرستاده و به آنها پاسخ داده شده است؛ تنها یک عکس برای این مصاحبه گرفته شده است.

در ادامه توضیح مذکور آمده، عدم احترام روزنامه‌نگار به حرفه‌اش باعث تأسف است. به نظر می‌رسد وی این مصاحبه را به روزنامه یدیعوت فروخته و بخشی از محتوای آن تحریف شده تا به نظر بیاید گفت‌وگوی مذکور با روزنامه‌ای اسرائیلی انجام شده است.

دفتر السنوار در پایان اعلام کرد حق خود برای اتخاذ تدابیر قانونی لازم علیه این روزنامه‌نگار و پیگیری حقوقی را محفوظ می‌داند.

یدیعوت آحارونوت در شماره امروز (پنجشنبه) خود گفت‌و‌گویی از السنوار چاپ کرد و مدعی شد مصاحبه با این روزنامه انجام شده است.

در همان ساعت‌های اولیه دفتر السنوار در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» گفت‌وگوی وی با روزنامه اسرائیلی را تکذیب کرد و  توضیح داد که این مصاحبه با خبرنگار ایتالیایی انجام شده نه اسرائیلی.

یحیی السنوار در این مصاحبه اعلام کرد که در صورت تحمیل جنگ، حماس از خود و فلسطین دفاع خواهد کرد.