امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان اصفهان عصر پنج‌شنبه در نشست خبری پیش از بازی با نساجی مازندران در مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام‌حذفی گفت: می‌دانیم یک بازی بسیار سختی داریم. نساجی را آنالیز کرده‌ایم و می‌دانیم تیم بسته‌ای است که چشم به ضد حملات دارند. ولی ما هم سپاهانیم و در زمین خودمان بازی می‌کنیم. هفته به هفته بهتر می‌شویم و هواداران هم حمایت بیش‌تری خواهند داشت. امیدوارم با یک بازی خوب به مرحله بعد صعود کنیم. خوشحالم که تیم ما روند صعودی دارد و هفته به هفته بهتر می‌شود.

او درباره دعوت نشدن بازیکنان تیمش به تیم ملی افزود: هر مربی یک سلیقه‌ای دارد. من امیر قلعه‌نویی انتظار دارم بازیکنانم حداقل در اردوی تیم ملی باشند. بازیکنانم باانگیزه کار می‌کنند و امیدوارم بازیکنان سپاهان هم دیده شوند.

سرمربی سپاهان هم‌چنین اظهار کرد: همه تیم‌های لیگ برنامه دارند و هزینه می‌کنند. مستند می‌گویم که تیم ما از نظر بودجه‌ای تیم پنجم جدول است. چهار تیم دیگر شرایط مثل ما دارند اما بیش‌تر هزینه کرده‌اند. هر کسی که قول دهد، مربی نیست. منچستر را ببینید که به شرایط آرمانی نرسیده‌اند. بهترین بازیکنان و مربیان را هم دارند. ما چشم‌انداز خوبی داریم و بهتر خواهیم شد اما اگر خانه‌ای خراب شود، سال‌ها ساختنش زمان می‌برد. اگر مربی‌ای هست که قول می‌دهد سپاهان را قهرمان کند، همین فردا تیم را تحویلش می‌دهیم. بودجه برخی تیم‌ها دو- سه برابر تیم ماست و تماشاگر هم دارند. روزی که آمدم هیچ قولی ندادم. ما هفت تغییر داشتیم و تیم چهاردهم جدول را گرفته‌ایم. خدمت آقای تابش که مدیرعامل و پیشکسوت است، می‌گویم تیم را به مربی‌ای بدهد که قول قهرمانی داده است. ولی من هیچ قولی نداده‌ام و نمی‌دهم.

قلعه‌نویی اضافه کرد: من مربی پروازی نیستم و بالاسر تیم‌مان هستم. اما هیچ قولی نداده‌ام. تیم منچستر که دغدغه زمین تمرین و سفر و دلار ندارد. اما این تیم با بهترین سرمربی دنیا نتوانسته موفق باشد. بازهم تاکید می‌کنم هر مربی‌ای قول داده تیم را می‌تواند قهرمان کند، بیاورند و من همین فردا تیم را تقدیمش می‌کنم.

او هم‌چنین درباره انتقادهای ضیا عربشاهی توضیح داد: آقای ضیا عربشاهی با مطالعه حرف بزند بهتر است. ما با تیم باشگاهی تایلند بازی داشتیم و از آقای تاج که رییس سامان لیگ بود، درخواست کردیم زمان بازی با ذوب آهن را تغییر دهد. در این هفت هفته‌ای که بازی انجام شده، تیم‌های اصفهانی بیش‌ترین آسیب تاریخ لیگ را دیده‌اند. برخی می‌خواهند فقط حرفی را بزنند. نمی‌خواستم جواب بدهم اما باید برای روشن شدن ذهن مردم توضیح دهم. حرف بدون مطالعه خوب نیست. تنها سالی که واقعا سازمان لیگ نهایت همکاری را کرد، امسال بود. امروز فتاحی گفته اگر آقای برانکو بخواهد، بازی را برمی‌داریم. آقایان زنگ زدند و گفتند برای همکاری با استقلال، یک روز زودتر بازی کنید. درحالی که از یک ماه پیش همه چیز را رزرو کرده‌ بودیم.

قلعه‌نویی درمورد غایبان تیمش نیز گفت: فقط سیاوش یزدانی را نداریم و بقیه بازیکنان می‌توانند بازی کنند.