سی ان بی سی گزارش داد، ماه هاست که تعرفه های جدید ایالات متحده در قبال چین به یک کابوس بزرگ برای شرکت های مختلف ایالات متحده تبدیل شده است. اما این موضوع برای کارخانه های بزرگ و شرکت هایی که به طور مداوم با چین مبادله دارند، از اهمیت بیشتری برخودار است.

بروس کلارک، تحلیلگر  ارشد سی ان بی سی در بخش اقتصاد در این خصوص می گوید: "مبادلات  نقدی می تواند با افزایش تنش های تجاری با چین  با بن بست مواجه شود."

در این میان سرمایه گذاران تسلا نیز دچار نگرانی هایی شده اند. چرا که جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده روند تولید و تحویل محصولات تسلا را به تعویق می اندازد.

آتش تعرفه های تجاری ترامپ به خیمه تسلا افتاد / کاهش 2.6 درصدی سهام  / احتمال مشکل در بخش تولید

درواقع سرمایه گذاران تسلا نگرانند که جنگ تجاری با چین منجر به مشکلاتی جدی در بخش تولید و تحویل در سه ماهه سوم  این شرکت شود. یکی از اعضای هیئت سرمایه گذاران تسلا در این خصوص گفت که درگیری تجاری منجر به تعرفه واردات ۴۰ درصدی می شود که بر وسایل نقلیه صادراتی تسلا اعمال می شوند.

 

همه این خبرها باعث کاهش ۲.۶ درصدی سهام تسلا شده است. بروس کلارک تحلیلگر Moody&#۳۹;s در یک یادداشت نوشت: "تولیدات نقدی می تواند با افزایش تنش های تجاری با چین رو به رو شود چین یک بازار مهم سودآور و بلند مدت برای تسلا است و صادرات آن به کشور حدود ۲۰ درصد از درآمد های خودرو در طول ۲۰۱۷ را نشان می دهد."

باید دید تسلا و تیم هیئت مدیره جدید آن (در طول تعلیق سه ساله ایلان ماسک) چگونه با مشکلات مبارزه خواهند کرد.