محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان که در نیاسر برگزار شد، با اشاره به توسعه شهری و رشد پیرامونی در سال های اخیر، گفت: علاوه بر صنایع نساجی و فرش کاشان که در  دنیا معروف است، دارای جاذبه های طبیعی و گلاب نابی است که هرساله خانه خدا را با آن شستشو می دهند.

این عضو کابینه دوازدهم درباره برخی از مشکلات ارتباطی روستاهای کاشان گفت: تنها دو مورد شکایت مردمی در مورد عدم آنتن دهی و پوشش تلفن همراه در چهار روستا داشتیم. وی افزود: از مجموع ۶۳ روستای این منطقه ۳۷ روستا به فیبرنوری متصل شدند و ۴۵ روستا نیز در فاز یک دارای بستر اینترنت پرسرعت شدند و مابقی نیز تا پایان شهریور ۹۸ مشکل شان رفع می شود.

وی با بیان اینکه مدیریت در وزارت ارتباطات مبتنی بر چانه زنی نیست، افزود: با سیستم دقیق ارتباطات مردمی و دریافت و طبقه بندی مشکلات، مطابق برنامه ششم توسعه، مشکلات جمع بندی شده و در یک سال گذشته در مناطق شهری و روستایی اقدام شده است.

آذری جهرمی، فناوری اطلاعات را برخلاف دیگر حوزه هایی چون حوزه های مالیاتی، گمرکی و نفتی که با وجود تحریم ها دارای رکود هستند دارای رونق دانست و گفت: با وجود تحریم‌ها، وزارت ارتباطات مبلغ شش هزار میلیارد تومانی که سالانه به خزانه کشور کمک می کرد را امسال بالاتر از هدف تعیین شده، تامین خواهد کرد.