رویترز گزارش داد، کوین لوگان- تحلیل گر مسائل اقتصادی در بانک "اچ اس بی سی" گفت: یک اتفاق ساده در اقتصاد جهانی رخ داده است: اقتصاد آمریکا بیش از سایر نقاط جهان در حال شکوفایی است در حالی که در سایر مناطق چنین روند نیرومندی دیده نمی‌شود. تصمیم بانک مرکزی آمریکا به افزایش نرخ بهره نیز کمک کرده است تا جلوی داغی بیش از اقتصاد آمریکا گرفته شود.

بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا در معاملات امروز از ۳.۱۸ درصد نیز گذشت که بالاترین سطح از ژوئن ۲۰۱۱ محسوب می‌شود. این افزایش علاوه بر دلار، روی بورس وال استریت نیز اثرگذاری مثبتی داشت و شاخص "داو جونز" را ۰.۲ درصد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" را ۰.۰۷ درصد و شاخص "نزدک کامپوزیت" را ۰.۳۲ درصد بالاتر برد.

هر دلار با ثبت رکوردی کم سابقه از سطح ۱۱۴.۵۵ ین نیز گذشت اما در نهایت به ۱۱۴.۳۵ ین رسید.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ۱.۲۹۳۵ دلار، هر فرانک سوئیس به ۱.۰۰۸۵ دلار و هر یورو به ۱.۱۴۱۸ دلار رسید. هم چنین هر دلار به ازای ۷۳.۶۳۷۲ روپیه هند، ۱.۲۸۷۸ دلار کانادا، ۱.۴۱۱۱ دلار استرالیا و ۶.۸۷۳۵ یوان چین مبادله می شود.

هم چنین در بازارهای بورس اروپا، هر سه شاخص "دکس" آلمان، "کک" فرانسه و "فوتسی" انگلیس کاهشی بودند و به ترتیب با رشد منفی ۰.۱۸ درصد، منفی ۰.۳۲ درصد و منفی ۰.۲۹ درصد به کار خود خاتمه دادند.