رسیدگی به این پرونده به‌دنبال تماس تلفنی به کلانتری ۳۲حصارک بالا کرج درباره یک آدم ربایی آغاز شد. زن جوان به پلیس گفت: شوهرم به‌نام فرید از سوی سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو پارس نقره‌ای ربوده شده است. نسرین در تشریح ماجرا گفت: چند روز قبل همسرم با یک خودرو تصادف کرد و پس از آن با فرید به قصد پرداخت خسارت به نشانی صاحب خودروی خسارت دیده رفتیم اما به محض رسیدن به محل موردنظر از سوی سرنشینان خودرو ربوده شد و از آن به بعد هم از او اطلاعی ندارم.

به‌دنبال اظهارات زن جوان از طریق گوشی تلفن همراه مرد ربوده شده، پلیس موفق شد در کوتاه‌ترین زمان، مکان او را ردیابی کند. پس از آن مشخص شد که خودروی ربایندگان درحال حرکت از مسیر شهریار به ملارد است و کارآگاهان با استفاده از دوربین‌های مدار بسته مستقر در مسیر، خودرو را شناسایی و همه ربایندگان را دستگیر کردند و فرید را هم از چنگ آدم ربایان نجات دادند. وی که در اثر ضرب وشتم ربایندگان بشدت زخمی شده بود، بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

سردسته این باند پس از دستگیری به کارآگاهان گفت: فرید چهارسال قبل به خاطر کلاهبرداری و تصرف مال غیر متواری بود. من چهار سال به‌دنبال‌اش بودم و پس از آنکه او را پیدا کردم، تصمیم گرفتم با این نقشه او را دستگیر کنم و تحویل قانون دهم.این متهم و دو همدست‌اش پس از پایان بازجویی به اتهام آدم ربایی و ضرب وشتم بازداشت و برای تکمیل پرونده روانه زندان شدند. در حال حاضر متهم دیگر پرونده متواری است و تحت تعقیب پلیس قرار دارد.