از افراد حاضر در این جلسه می‌توان به افرادی مانند محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید، علی شکوری‌راد حزب اتحاد ملت ایران، حسین کمالی حزب اسلامی کار، کمال خرازی حزب ندای ایرانیان، حسین مرعشی حزب کارگزاران و محمدجواد حق‌شناس حزب اعتمادملی اشاره کرد.

چهره‌هایی مانند غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران، هادی خانیکی، سیدحسین موسوی تبریزی دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم نیز با وجود دعوت، در این جلسه شرکت نداشتند.

همچنین الیاس حضرتی قایم‌مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی نیز به این جلسه دعوت نشده بود. کرباسچی درباره عدم حضور خود در این جلسه به «اعتماد» گفت که به علت شرکت در جلسه‌ای در وزارت کشور امکان حضور در جلسه با رییس‌جمهور را نداشته زیرا پیش از دعوت برای حضور در وزارت کشور قول داده بود. موضوعی که نشان ‌می‌دهد دعوت از چهره‌ها آنقدر دیر صورت گرفته است که این افراد قول حضور در جلسه دیگری را داده بودند. سید حسین موسوی تبریزی نیز در گفت‌وگویی کوتاه با «اعتماد» با تاکید بر آنکه با رییس‌جمهور قهر نیست، دلیل عدم حضور خود در این جلسه را بیماری و راه دور عنوان کرد.

حسن روحانی

انتقاد صریح اصلاح‌طلبان از دولت

ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «اعتماد» به تشریح جزییات جلسه اصلاح‌طلبان و رییس‌جمهور پرداخت. اصغرزاده این جلسه را استراتژیک عنوان کرد و گفت: رییس‌جمهور با برگزاری این جلسه و دعوت از اصلاح‌طلبان نشان داد که به تعامل و گفت‌وگو با بدنه اجتماعی اصلی حامی خود در انتخابات نیاز دارد و اصلاح‌طلبان نیز با توجه به هزینه‌ای که در حمایت از دولت پرداخته بودند در این جلسه آمادگی خود را برای حمایت از دولت قانونی و رسمی کشور اعلام کردند.

وی افزود: در این جلسه از سوی اصلاح‌طلبان انتقادات صریحی درباره موضوعات مختلف مطرح شد که پاسخ‌های منطقی رییس‌جمهور را به همراه داشت.

اصغرزاده در پایان به حاضرین در این مراسم اشاره کرد و گفت: به جز آقایان حجت‌الاسلام حسن روحانی، سیدمحمود واعظی، علی ربیعی و مجید تخت‌روانچی و محمد قوچانی که به‌ نحوی میزبانان جلسه بودند، محمدرضا عارف، حجت‌الاسلام مجید انصاری، جواد فتحی، مصطفی کواکبیان، صفدر حسینی، زهرا شجاعی، جواد اطاعت، ژاله فرامرزیان، محسن هاشمی، صدراعظم نوری، حمیدرضا جلایی‌پور، نعیمی‌پور، آذر منصوری، محمدجواد حق‌شناس، صادق خرازی، علی شکوری‌راد، حسین مرعشی و حاجی حسین کمالی ازجمله کسانی بودند که در این نشست حضور داشتند.