ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین که قرار است ساعت ۷ بعد از ظهر امروز این مصاحبه به صورت کامل پخش شود، در خصوص روند اقدامات سوریه برای مبارزه با تروریسم توضیحاتی را مطرح کرده است.

المعلم در این گفتگو تاکید کرده که فصل پایانی جنگ در سوریه شامل آزادسازی ادلب و حومه‌های شمال شرقی حلب تا منطقه منبج و شرق فرات است.

وزیر خارجه سوریه با ستایش از حمله موشکی ایران به منطقه البوکمال تاکید کرد که این موشک‌ها در راستای مبارزه با تروریسم شلیک شده است. وی بار دیگر همکاری با ایران را قانونی و در راستای تمامیت ارضی دولت سوریه توصیف کرده است.

ولید معلم هدف از تجاوز چهار جانبه به منطقه لاذقیه را طولانی‌تر کردن بحران برای توانمند سازی اسرائیل جهت عدم تحقق پیروزی‌هایی دانست که ارتش سوریه با همکاری متحدانش به دست آورده است. وی ابراز داشت که طولانی‌تر کردن مدت بحران سوریه به این منظور دنبال می‌شود که اسرائیل بتواند مانع از دستاورد‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در آزادسازی بیش از ۹۰ درصد از اراضی این کشور شود.

المعلم همچنین تأکید کرد که ابزار‌ها و سامانه‌های دفاع هوایی سوریه با موفقیت در برابر تعداد زیادی از موشک‌های اسرائیل ایستادگی کرده و دو سوم آن‌ها را ساقط کرده است. وی ابراز اطمینان کرد که سوریه می‌تواند از حریم هوایی خود در برابر تجاوز‌های اسرائیل و دیگران ایستادگی کند.

وزیر خارجه سوریه در خصوص سامانه دفاع موشکی اس- ۳۰۰ نیز ابراز اطمینان کرد که بر اساس تأکیدات روسیه، آسمان سوریه به موجب این سامانه مورد حمایت و امنیت خواهد بود.