قاسم ساعدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی در گفت‌و با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت استیضاح وزیر نفت، اظهار کرد: وزیر نفت کارگروهی را به منظور بهینه سازی فروش نفت در راستای مقابله با تحریم‌ها مشخص کرده است.

وی افزود: کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش‌های مجلس طی رایزنی‌های موثری با این کارگروه تیم ملی شکل داده‌اند تا چالش فروش نفت ایران در شرایط تحریم به کلی حل شود، لذا با توجه به مقتضیات و شرایط کشور، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مجلس استیضاح نخواهد داشت.

ساعدی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت استیضاح وزیر نیرو اظهار کرد: استیضاح وزیر نیرو از سوی نمایندگان خوزستان مطرح شد و تاکنون هم ۴۵ نفر طرح آن را امضاء کرده‌اند، البته بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان پس از جلسه‌ای که با آقای اردکانیان در حضور رئیس مجلس داشتیم، به وی گفتم که اگر رهاسازی آب این استان انجام گرفته و کشاورزی آن از حالت چالش خارج شود، استیضاحی در کار نخواهد بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی بیان کرد: ما یک ماه به وزیر نیرو فرصت داده‌ایم تا حقآبه‌های کشاورزان استان خوزستان را پرداخته و مشکلات آن را حل کند، در غیر این صورت طرح استیضاح وی را با ۴۵ امضاء به هیئت رئیسه تقدیم می‌کنیم.