آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت" اظهار کرد: من معتقدم که از سال ۱۹۶۷ تا کنون ارتش اسرائیل در حد آمادگی حال حاضر خود نبوده است.

وی در واکنش به گزارش "یتسحاق بریک"، مسؤول شکایات نظامیان رژیم صهیونیستی که آن را اواسط ماه گذشته میلادی به گادی آیزنکوت،‌ رئیس ستاد ارتش اسرائیل و لیبرمن ارائه کرده بود، گفت: من این گزارش را مطالعه کردم و چندین بار نیز با بریک در این باره صحبت کردم. او در گزارش خود نظرات مهمی را مطرح کرده بود و من بر این باورم که بریک درباره مسائل زیادی از جمله آمادگی ارتش دچار اشتباه شده است.

وزیر جنگ اسرائیل تاکید کرد: من می‌گویم که ارتش آماده جنگ است و این حرف را از روی احساسم نمی‌زنم، بلکه من به عنوان فردی که چندین سال است که در دولت حضور دارد این موضوع را مطرح می‌کنم.

لیبرمن ادامه داد: من به عنوان یک فرد مطلع می‌گویم که ما از زمان جنگ شش روزه (میان اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۶۷) تا کنون بیش از هر زمان دیگری در اوج آمادگی هستیم. نمی‌گویم که شرایط آرمانی است اما در مقایسه با سال‌های گذشته ارتش در حال حاضر در بالاترین سطح از آمادگی خود قرار دارد.

یتسحاق بریک پیشتر در گزارش سالانه خود فاش کرده بود که ارتش این رژیم در شرایط کنونی آمادگی برای جنگ ندارد و با بحران شدید فرماندهی صفوف بالای خود مواجه است.