هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که به شدت از نحوه برخورد دموکرات‌ها با کاوانا گلایه دارد، رسانه‌ها را به جانبداری از این حزب متهم کرده و گفت: من شما را هم جزوی از دموکرات‌ها حساب می‌کنم.

 

ترامپ در جمع خبرنگاران سه بار از پاسخ به سوالات درباره کاوانا طفره رفت و در عوض از آنها خواست تا درباره نسخه جدید توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا سوال کنند. او تاکید داشت که به سوالات درباره کاوانا پاسخ خواهد داد اما با گذشت یک ساعت همچنان به وعده‌اش عمل نکرد.

ترامپ در پاسخ به خبرنگار ای‌بی‌سی که به توئیت‌های او درباره کاوانا اشاره داشت، گفت: "این مساله چه ربطی به تجارت دارد؟ برایم مهم نیست که جواب آن را بدهم اما مایلم تا سوالاتی با موضوع تجارت بپرسید." اندکی پس از آن ترامپ به خبرنگار دیگری هم گفت: "به سوالات درباره کاوانا هم می‌رسیم." زمانی که سومین خبرنگار از سی‌ان‌ان تلاش کرد تا از کاوانا سوال کند، ترامپ برافروخته شد. خبرنگاران سی‌ان‌ان غالبا هدف انتقادات ترامپ قرار می‌گیرند.

رئیس‌جمهوری آمریکا که در نهایت با سوال خبرنگار دیگری وادار شد تا به جنجال‌ها درباره کاوانا پاسخ دهد، از شایعات مطرح شده درباره کارشکنی کاخ سفید در تحقیقات اف‌بی‌آی گلایه کرد. او تاکید کرد خواستار تحقیقات "جامع" است اما می‌خواهد که این فرایند هر چه سریعتر "تکمیل" شود.

ترامپ در طول این کنفرانس خبری به جر و بحث با خبرنگاران ادامه داد و نهایتا هم رسانه‌ها را به پوشش "گمراه‌کننده" متهم کرد؛ اتهاماتی که همواره در دوره ریاست جمهوری او شنیده می‌شود. او همچنین رسانه‌ها را به برخورد "کاملا غیر منصفانه و دور از انتظار" با خودش متهم کرد.