همایون یوسفی در جمع خبرنگاران  در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) به ارائه توضیحاتی در مورد  جزییات جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی حادثه تروریستی اهواز با حضور وزرای اطلاعات، کشور و مسئولانی از نیروهای مسلح پرداخت.

 

وی توضیح داد: مجلس امروز در جلسه غیر علنی با دعوت از مسئولان کشوری و لشکری و کلیه مقامات مسئول به بررسی مسائل مختلف استان خوزستان پرداخت.

 

وزرای اطلاعات، کشور و مسئولان نظامی و انتظامی گزارشاتی را مطرح کردند. نمایندگان مجلس و مشخصا نمایندگان استان خوزستان نیز نقطه نظراتشان را بیان کردند.

 

به گفته‌ی یوسفی قرار است در این موضوع پیگیری‌های لازم صورت گید و گزارش نهایی تهیه شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقصر بروز حادثه تروریستی اهواز مشخص شد گفت: موضوع در سطح ستاد کل نیروهای مسلح، دولت و وزارت کشور در حال بررسی است که گزارش آن را اعلام خواهند کرد.

 

نماینده اهواز درباره‌ این که آیا حادثه تروریستی اهواز مقصر داخلی داشته است گفت: مقامات مسئول باید به این سوال جواب دهند . مشخص آن است که موضوع ریشه خارجی داشته ولی ابعاد داخلی آن در حال بررسی است.

 

یوسفی گفت که قرار است گزارشی در سطح مجلس و دولت به نتایج درباره‌ی ابعاد حادثه اهواز برسند  و بعد گزارش اعلام شود.

 

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر این که خوزستان همواره فرزند خلاف ایران بوده و خواهد بود گفت: هیچ گاه در طول تاریخ از ناحیه خوزستان مشکلی برای کشور به وجود نیامده و در آینده هم به وجود نمی‌آید . خوزستان آینه‌ی تمام عیار کشور است. مردم خوزستان و ایران در مقابل دشمنان صف واحد هستند.

 

وی با تاکید بر این که تروریست‌ها هیچگونه عقبه اجتماعی ندارند گفت: به نظر می‌رسد این حادثه باعث انسجام بیشتر مردم و پربارتر شدن درخت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد و به همان دلیل که دشمن در ابتدای جنگ، خوزستان را به عنوان نقطه هدف انتخاب کرد، امروز هم به آن دلایل خوزستان به عنوان نقطه هدف انتخاب شده است.

 

یوسفی تاکید کرد که باید همه ارکان نظام، دولت و مجلس در کنار مردم خوزستان باشند. امیدواریم به واسطه اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌ی بین‌المللی، از وقوع حوادث این چنینی در آینده جلوگیری شود.