القدس العربی گزارش داد، عبدالله دوم، پادشاه اردن برای اولین بار به برخی حوادث در طول چند هفته اخیر در این کشور پرداخت که باعث ایجاد حس ناامنی برای اردنی‌ها و تضعیف جایگاه حاکمیت شده بودند.

عبدالله دوم برای اولین بار خطاب به مسؤولانی که در اجرای قانون اهمال می‌کنند، با زبان تهدید گفت: مشکل شما با شخص من است.

وی با انتقاد از اهمال‌ها در اجرای قوانین گفت: کاخ پادشاهی جزئیات این حوادث را بررسی و دنبال می‌کند و شخص پادشاه نیز در مورد برخی از آنها موضعگیری دارد.

او در استقبال از جمعی از اهالی رسانه این کشور به شکلی بی‌سابقه از حوادث مشخصی از جمله تخریب یک مدرسه، اخراج رئیس دانشگاه از دفترش، بستن برخی مسیرهای بین‌المللی و حادثه دردناک مرگ کودکی سه ساله در خودروی مادرش پس از اصابت سنگ به سرش صحبت کرد.

پادشاه اردن بار دیگر به نهادهای اجرایی حوادث رخ داده را یاد آور شد و گفت: اجرای قانون مسؤولیت همه نهادهای مربوطه است و کسانی که در این زمینه تعلل می‌کنند، مشکل‌شان با شخص بنده خواهد بود، امیدوارم که پیامم برای همه روشن بوده باشد.

پادشاه اردن در سخنان خود بدون اشاره به اینکه منظور صحبت‌هایش چه کسانی هستند، گفت: آنها زمانی که اجرای قانون با منافع خودشان یا نزدیکانشان تعارض داشته باشد، قوانین را رعایت نمی‌کنند اما ما با هیج مسؤول و نهادی که در این زمینه کوتاهی کند، مدارا نمی‌کنیم و هیچ کسی در کشور بالاتر از قانون نیست.

عبدالله دوم بار دیگر تاکید که موضعگیری‌های امان نسبت به مساله فلسطین ثابت است.

او تاکید کرد: ما تغییر نکرده و هرگز تغییر نخواهیم کرد و تا ابد از قدس دفاع خواهیم کرد.