حجت الاسلام محمدصادق اکبری عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه بر اثر توزیع مشروب الکلی دست ساز در هرمزگان تاکنون ۲۳۲ نفر روانه مراکز درمانی استان شده و ۱۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح ضربتی مقابله با توزیع کنندگان مشروب الکلی در بندرعباس، گفت: با اجرای این طرح یک باند تولید و توزیع مشروب الکلی متلاشی و یک کارگاه ساخت مشروب الکلی کشف و پلمب و ۵۵ لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز نیز کشف و ضبط شده است.

رییس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: ظرف ۳ ماه اخیر ۱۱ فرونج لنج حامل مشروب الکلی در آب های ساحلی استان توقیف شده است.

حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: دستگاه قضایی هرمزگان با پدیده شوم قاچاق، تولید و توزیع مشروب الکلی کاملا قاطعانه و بدون اغماض برخورد می کند.

*آمار قربانیان مصرف مشروب در بندرعباس به ۱۸ نفر رسید

رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: آمار قربانیان مصرف مشروبات الکلی دست ساز در بندرعباس همچنان رو به افزایش است و تا به این لحظه به ۱۸ نفر رسیده است.

دکتر فاطمه نوروزیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۳۲ نفر در بیمارستان های بندرعباس و دیگر شهرهای هرمزگان به دلیل مصرف مشروبات الکلی دست ساز پذیرش شدند. 

وی افزود: از این شمار ۱۸ نفر فوت شده و ۱۱ نفر بدحال هستند و تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان خاطرنشان کرد: از مجموع افراد پذیرش شده ۹ نفر خانم هستند و ۱۲۷ نفر به دلیل آسیب شدید به کلیه ها، دیالیز شده اند.

نوروزی تصریح کرد: در پنج روز گذشته تاکنون، تعدادی از شهروندان بندرعباس و دیگر شهرهای هرمزگان بر اثر عوارض مصرف مشروب الکلی دست ساز دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند. 

به گفته وی، در دو هفته گذشته نیز ۲ نفر براثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل در بیمارستان جان خود را از دست دادند و یک نفر هم بدون اطلاع و ترخیص از بیمارستان فرار کرد. 

براساس اخبار منتشر شده، پلیس هرمزگان ۳ نفر از جمله یک زن و شوهر را به اتهام تولید و فروش این مشروبات دستگیر کرده است.