کریستف گراب مایر در جلسه ملاقات خود همراه با شرکت‌های فعال اتریشی در حوزه آب، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی، اظهار کرد: در سفر گذشته خود که به خراسان رضوی و مشهد داشتیم، تمرکز ما همواره علاوه بر ظرفیت‌های تهران ظرفیت‌های موجود در سایر استان‌ها نیز است.

وی ادامه داد: با توجه به زمینه موفقیت آمیز همکاری‌های اتاق مشهد و اتریش، در تلاش هستیم در شرایط سخت فراتر گام برداریم.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش بیان کرد: امروزه در تلاش هستیم که پروژه‌های مشترک خود را در خصوص آب پیگیری کنیم، بدون آب زندگی وجود ندارد و این امر برای ما بسیار مهم است.

گراب مایر خاطرنشان کرد: مشهد در یک موقعیت ویژه‌ای از لحاظ آبی وجود دارد، همچنین در این راستا نیز چالش‌های بسیاری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مشهد دارای ۲۵ میلیون زائر و توریست است و بحث تامین آب مورد نیاز توریست و زائران امری مهم و حیاتی است، تصریح کرد: بحث مربوط به فاضلاب نیز بسیار مهم بوده اگر بتوانیم این فاضلاب را به چرخه آب دوباره بازگردانی کنیم، اتفاق بسیار خوبی رخ خواهد داد.

گراب مایر اضافه کرد: همواره در تلاش هستیم که بتوانیم از آب‌های موجود در دریاچه‌ها آب با کیفیت تولید کنیم، به تبع زمینه کشاورزی و صنعت نیازمند آب با کیفیت است.

وی بیان کرد: براساس آمارهای سال اول میلادی، صادرات ایران ۱۵۰ میلیون یورو بوده، همچنین صادرات کشور اتریش به ایران ۱۳۰ میلیون یورو بوده است.