حجت الاسلام والمسلمین احد آزادی خواه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بند ۲ ماده واحده لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی را به عنوان کمیسیون فرعی بررسی کرده و به تصویب رساندیم.

وی ادامه داد: بر اساس این بند درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از فعالیت‌هایی که در منطقه تجاری و صنعتی انجام می‌شود علاوه بر معافیت مالیاتی در سایر قوانین مربوطه با رعایت بند یک ماده واحده لایحه فوق مشمول ۳۰ درصد تخفیف در نرخ مالیاتی می شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس همچنین از بررسی ماده پنج لایحه تعیین تکلیف اموال دهکده رضوی به عنوان کمیسیون فرعی سخن گفت و افزود: براساس این لایحه اگر چنانچه بخشی از اراضی و اموال غیرمنقول موضوع این قانون در حکم وقف تشخیص داده شود، وزارت جهادکشاورزی مکلف خواهد بود به ازای این اراضی یا اموال غیرمنقول معوض آن را به سازمان اوقاف و امور خیریه واگذار کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس استماع گزارش رییس موسسه قرآنی بیت الاحزان استهبان را دیگر دستور کار کمیسیون متبوعش اعلام کرد و افزود: بر اساس اظهارات حجت‌الاسلام و المسلمین شاهسونی تاکنون بالغ بر ۲۰۰۰ حافظ کل قرآن و هزاران حافظ جزء‌های مختلف قرآن تربیت شده و حدود ۱۸ مرکز شبانه روزی و چندین مهدکودک قرآنی در کشور راه اندازی شده است.

آزادی خواه اقدامات این موسسه قرآنی را موجب جریان‌سازی قرآنی در کشور دانست و افزود: برخی اعضای کمیسیون با استقبال از این گزارش پیشنهاد دادند با تقویت این موسسه قرآنی بستر تربیت جوانان علاقمند به حوزه قرآن بیش از پیش فراهم شود.