«محمدنبی حبیبی» در پایان نشست دبیران این تشکل سیاسی افزود: اگر نکات کلیدی نطق ترامپ بود واکاوی شود، معلوم می شود جمهوری‌خواهان آمریکا می خواهند یک نوع نازیسم آمریکایی راه بیاندازند.

وی با یادآوری این که ترامپ تصریح کرده است که با مفهوم جامعه جهانی وداع گفته و به ناسیونالیسم افراطی و میهن پرستی آمریکایی روی آورده است، خاطرنشان کرد: اینکه می بینیم ترامپ همه قوانین و مقررات جهانی را زیر پا گذاشته و حتی تعهدات آمریکا در قبال شرکا و رقبای خود نقض کرده حاکی از ظهور یک ایدئولوژی جدید در این کشور است که از هیتلر و حزب نازی الهام می گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین گفت: آمریکا می خواهد جهان را به آتش بکشد، برای همین در شورای امنیت سازمان ملل با پررویی و گستاخی می گوید قطعنامه ۲۲۳۱ را رعایت نمی کند و هرکس هم رعایت کند با مجازات‌های سخت آمریکا روبرو می‌شود.

حبیبی اظهار داشت: سیاست جدید آمریکا مورد تحقیر و تمسخر دولت‌ها قرار گرفت و رهبران جهان به طور علنی این سیاست‌ها را مورد تمسخر قرار دادند. همچنین رهبران دنیا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل با موضع گیری صریح آن را نقد کردند و این نشان داد ترامپ در شورای امنیت تنهاست و سیاست خارجی آمریکا که توسط حزب نازی جدید اداره می‌شود منزوی است.

وی همچنین به نمایش مضحک ضدایرانی نتانیاهو در سازمان ملل اشاره و تاکید کرد: بلاهت و فریبکاری از سخنان نتانیاهو می‌بارد؛ او آدرس یک قالیشویی را در «تورقوزآباد» می دهد که ایران در آن کار هسته‌ای می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: نتانیاهو یک احمق است و مخاطبین خود در مجمع عمومی سازمان ملل را هم احمق می داند؛ او در حقیقت شعور رهبران جهانی را نادیده گرفته و به آنها اهانت کرده است. البته در اینکه منافقین او را در این مخمصه فریب‌آمیز انداخته‌اند بعید نیست.

حبیبی افزود: جهانیان امروز آمریکا و اسرائیل را دو یاغی جهانی می شناسند و به حرف‌های آنها اعتنا نمی‌کنند. آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها گزارش داده که ایران وفق برجام عمل کرده و از آن تخطی نکرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین به سرنوشت FATF اشاره کرد و گفت: بحث و حرف و حدیث پیرامون این موضوع زیاد است اما مجلس مسئولیت تصویب یا رد آن را دارد. مجلس باید براساس نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌ها نظر بدهد. 

حبیبی ادامه داد: وزیر خارجه و نیز نمایندگانی که از تصویب FATF دفاع می‌کنند باید به این سؤال پاسخ دهند که آیا با تصویب آن مشکلات پولی و مبادلات بانکی ما با جهان حل می شود یا نه و اگر تضمینی برای این کار ندارند باید بدانند کلاهی که در موارد دیگر سر کشور رفت نباید همان کلاه درFATF بار دیگر سر کشور گذاشته شود.

وی یاد شهدای اخیر عملیات تروریستی در اهواز را گرامیداشت و تصریح کرد: طبق برخی اطلاعات، امارات و عربستان در این کشتار و عملیات تروریستی سهیم بودند و باید بگونه ای که مسئولان صلاح می‌بینند این مساله تبلیغ شود.

حبیبی خاطرنشان کرد: کسانی که در هشت سال دفاع مقدس از جان مایه گذاشتند بدون تردید قهرمانان این ملت هستند و مردم باید قدر آنها را بدانند و روایت جانفشانی‌های آنها را به زبان هنر و قلم به جهانیان عرضه کنند.

وی با یادآوری این که رهبر معظم انقلاب فرمودند آثار دفاع مقدس را با نهضت ترجمه به جهانیان برسانید، اظهارداشت: کتاب‌های خوبی از خاطرات رزمندگان به چاپ رسیده ، آثار قوی و برجسته ای در تحلیل دفاع مقدس نوشته شده است که اگر ما بتوانیم این آثار را به زبان‌های گوناگون به جهانیان عرضه کنیم دشمن با روایت دروغ و انحرافی از دفاع مقدس خون‌های به ناحق ریخته جوانان این مملکت را به باد خواهد داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درمورد وضعیت اقتصادی کشور، گرانی و احتکار هم گفت: اعتراض مراجع عظام تقلید به سیاست‌های اقتصادی کشور را همه شنیدیم؛ مراجع تقلید زبان مردم هستند و دولت باید به این اعتراض توجه جدی بکند.

حبیبی ادامه داد: امروز در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی وزیر اقتصاد و وزیر کار نداریم؛ وضعیت وزیر صنعت و معدن و تجارت هم معلوم نیست. دولت و مجلس با تعامل مثبت با یکدیگر حداقل آرایش جنگی، صف و ستاد خود را در برابر نبرد اقتصادی دشمن حفظ کنند.

وی توصیه کرد در انتخاب و اعزام سفیر ایران در چین و هند نیز تسریع شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قرار بود سامانه نیما یک نظمی به قیمت ارز بدهد، چرا دولت تقاضای ارز را کنترل نمی کند؟ قرار بود ارز پتروشیمی ها و فولاد در سامانه نیما دیده شود، چرا بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز حاصل از پتروشیمی ها و فولاد در سامانه نیما دیده نمی شود؟ نباید خرید و فروش ارز در کف بازار، اقتصاد کشور را ملتهب کند.

حبیبی با اشاره به قیمت طلا در بازار گفت: نرخ برابری ریال و طلا که تعیین کننده اصلی ارزش پول ملی است مدام در تلاطم است. دولت باید پاسخگوی این تلاطم باشد، مگر به غیر از دولت کسی مسئول حفظ ارزش پول ملی است؟

وی استقلال بانک مرکزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانک مرکزی باید مستقل عمل کند در غیر این صورت پاسخگوی مسئولیت های قانونی خود نخواهد بود. البته صاحبان قدرت و سیاستمداران نیز باید از استقلال بانک مرکزی دفاع کنند.