در بخشی از پیام وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین آمده است: با تاسف عمیق و اندوه فراوان خبر حمله تروریستی در رژه نظامی شهر اهواز که منجر به جان باختن جمعی از مردم بیگناه، نظامیان و کودکان گردید را دریافت کردم.  

وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین خاطر نشان کرد: از طرف وزارت امور خارجه بوسنی و هرزگوین و خود، عمیق ترین مراتب تسلیت و همدردی صادقانه را به خاطر این حادثه غم انگیز ابراز و این اقدام را محکوم می نمایم.  

وی افزوده : مبارزه جهانی علیه گروه های تروریستی و افراطی باید برای همه کشورها در جهان اولویت داشته باشد.  

در این پیام همچنین آمده است: تسلیت و همدردی خود را به بازماندگان قربانیان و مجروحان این اقدام تروریستی ابراز و بهبود هرچه سریعتر زخم های این حادثه دردناک مسئلت دارم.  

پیشتر نیز باقر عزت بگوویچ رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین  و برخی سازمان های مردم نهاد بوسنیایی نیز در پیام های جداگانه ای این اقدام تروریستی را محکوم و با مردم ایران ابراز همدردی کرده بودند.

همچنین دهها تن از مقامات بوسنیایی و سفرای خارجی مقیم بوسنی هرزگوین روز سه شنبه سوم مهر ماه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو و امضای دفتر یادبود شهدای اهواز ، این اقدام تروریستی را محکوم کردند و بر همبستگی خویش با دولت و ملت ایران و بخصوص خانواده های شهدا ومجروحین تاکید کردند.