به موجب رای قطعی کمیته اخلاق محمدرضا کسرایی از عوامل سابق امور بین الملل فدراسیون فوتبال به دلیل ثبت قرارداد بازیکن خارجی در ایران بدون دریافت ITC و تخلفات دیگر که نقض مقررات اخلاقی و حرفه ای فوتبال محسوب می گردد به یک سال محرومیت کامل از فعالیت رسمی در فوتبال و یک سال محرومیت از ورود به کلیه استادیوم ها و اماکن فوتبالی کشور و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه محکوم شده است.

کسرایی از مدت ها قبل با توجه به پرونده ای که در کمیته اخلاق داشته از فدراسیون جدا شده و این اواخر در سازمان لیگ مشغول به کار بود. 

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال سال گذشته با صدور حکمی رای به محکومیت این شخص به مدت سه سال داد کهکسرایی به این حکم اعتراض کرد. رسیدگی به این پرونده در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال حدود ۹ ماه طول کشید که همین موضوع باعث ایجاد خلا قانونی شده است البته حکم محرومیت یک ساله کسرایی به تازگی به وی ابلاغ شده و با وجود اینکه اعتراض او ۹ ماه طول کشید این موضوع تاثیری در مدت زمان محرومیت وی نداشته و در نهایت او به مدت یک سال از این پس از فعالیت های فوتبال محروم شده است. 

به گزارش خبرآنلاین، نکته‌ای که درباره پرونده کسرایی وجود دارد، این است که او بیش از یک سال است فعالیتی ندارد و احتمالا حکم یک ساله او همین حالا به پایان رسیده است.