سی ان ان گزارش داد، یک مقام آمریکایی همچنین اعلام کرد: خلبان این جنگنده به بیرون پریده و پزشکان در حال ارزیابی جراحات وارده به وی هستند.

 

در حالی که در گذشته نیز این جنگنده آمریکایی دچار سانحه شده بود، یکی از مقام‌های دفاعی ایالات متحده اعلام کرده که این نخستین بار است که F-۳۵B تفنگداران ویژه نیروی دریایی آمریکا دچار سانحه می‌شود.

نیروهای ویژه تفنگدار آمریکایی اواخر روز جمعه این سانحه هوایی را تایید کرده و گفتند: خلبان این جنگنده بیرون پریده و در حال حاضر تحت درمان است. همچنین هیچ غیرنظامی در این سانحه دچار جراحت نشده است.

 

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این جنگنده متعلق به اسکادران آموزش حملات هوایی ۵۰۱ تفنگداران ویژه نیروی دریایی آمریکا مستقر در پایگاه هوایی بیفورت است. همچنین علت این سانحه هوایی در دست بررسی است.

 

جنگنده اف ۳۵ قیمت جدیدترین و گران ترین جنگنده آمریکاست. هر فروند از این جنگنده‌ها، ۱۱۵.۵ میلیون دلار است. F-۳۵B تنها نسخه از این جنگنده‌ است که قادر است به صورت عمودی و شبیه هلی‌کوپتر از زمین بلند شوند و بلندشدن آنها کوتاه‌تر از سایر جنگنده‌ها است.

 

جنگنده‌های رادار گریز اف-۳۵ پرهزینه‌ترین سیستم‌های تسلیحاتی در طول تاریخ آمریکا لقب گرفته و روند ساخت و اجرایی شدن آنها چندین بار به تاخیر افتاده بود. اوایل روز جمعه پنتاگون اعلام کرد که قرارداد جدیدی را برای یک جنگنده F-۳۵B اعلام کرده است.