کارین کنایسل عصر جمعه در مقر سازمان ملل متحد با محمد جواد ظریف درباره برجام، حرکت آمریکا در نقض آن، همکاری کشورهای اروپایی با ایران برای حفظ این توافق و تامین منافع اقتصادی ایران، مسایل منطقه و مبارزه با تروریسم گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار تاکید کرد ایران خواستار راه حل سیاسی برای بحران سوریه است.

اتریش در حال حاضر ریاست اتحادیه اروپا را برعهده دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه به همراه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برای شرکت در هفتاد و سومین نشست عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد.

وی علاوه بر همراهی رئیس جمهوری در دو سخنرانی گرامیداشت نلسون ماندلا و مجمع عمومی، دیدارهایی با وزیران خارجه گروه ۱+۴ داشت.

ظریف همچنین در نشست ایران و گروه ۱+۴ حضور یافت و پس از آن به اتفاق فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه حمایت از برجام و ایجاد ساز و کار ویژه برای تامین منافع اقتصادی ایران را قرائت کرد.

همچنین ظریف روز گذشته با همتایان عمانی و هندی خود دیدار کرد و پس از آن در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه مربوط به فرایند آستانه درباره سوریه حضور یافت.

وی صبح امروز با وزیران خارجه رومانی، پاراگوئه، اسلوونی، نروژ، ونزوئلا و قطر هم دیدار کرد و ریاست مجمع گفت و گوهای همکاری آسیا را با حضور وزیران خارجه و چندین معاون وزیر بر عهده گرفت.

وزیر امور خارجه همچنین با همتایان پرتغالی و آلمانی، سوئدی و کره جنوبی خود دیدار و گفت و گو کرد. 

ظریف روز پنج شنبه پرکار دیپلماتیک خود را با شرکت در ضیافت شام به میزبانی قطر به پایان رساند.

وی برنامه های روز جمعه خود را با مصاحبه با شکبه سی بی اس بخش فیس د نیشن آغاز و پیش از این با وزیر خارجه الجزایر دیدار و گفت و گو کرد.