امید نمازی پس از تساوی ۲ بر ۲ تیمش برابر نفت آبادان در نشست خبری حاضر شد و درخصوص اینکه چه شد ذوب‌آهن بازی باخته در نیمه اول را به تساوی کشاند، اظهار داشت: اتفاق خاصی رخ نداد. ما از ابتدا هم خوب شروع کردیم و فرصت‌های زیادی داشتیم. دروازه‌بان حریف هم یکی از روزهای خوب خود را سپری کرد و چند دفع خیلی خوب داشت. اشتباهات انفرادی و خطا دادن پشت محوطه جریمه موجب شد تا این اتفاقات رخ داد.

وی ادامه داد: گویا تیم طلسم شده است و کمی بدشانسی می‌آوریم. توپ به کنار پای بازیکن ما برخورد می‌کند و کمانه می‌کند و به گل تبدیل می‌شود و بدشانسی بیشتر از این دیگر نمی شود. دیوار دفاعی ما منسجم نبود و فکر می‌کنم همین اتفاق موجب شد تا گل دریافت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان خاطرنشان کرد: گل دوم را هم روی یک اشتباه انفرادی دریافت کردیم. ضربه‌ای که اکبری ایمانی زد دقیقا به جایی می‌رفت که سنگربان ما شیرجه زده بود، اما ناگهان توپ پله و به گل تبدیل شد. نمی‌دانم واقعا چه بگویم. امروز بدشانسی آوردیم و نمی‌خواهم دیگر درمورد داوری حرف بزنم. به هر حال عواملی دست به دست هم داد تا امروز  هم دو امتیاز مهم را از دست بدهیم. به شاگردانم خسته نباشید گفتم، چون از جان و دل مایه گذاشتند. کم اتفاق می‌افتد که تیمی بازنده دو بر صفر باخته را به تساوی بکشاند. 

وی افزود: کار شاگردانم خوب بود، اما اشتباهات فردی خود را باید کنار بگذاریم. هرچه تلاش بیشتر باشد قطعاً نتایج بهتری می گیریم. امروز به قدری تلاش کردیم که ۱۰ نفره بازی را به تساوی کشاندیم، اما در بازی‌هایی که مساوی باشد و حتی یک گل پیش باشیم هم باید اینگونه بازی کنیم.

نمازی درخصوص اینکه گفته می شود یکی از مشکلات ذوب‌آهن ضعف در گلزنی بوده است، اما در دفاع هم ضعف‌هایی وجود دارد گفت: بخشی از این موضوع را قبول دارم. در جلسه پیش از بازی فرمول پیروزی را به شاگردانم گفتم. گفتم اول نباید گل بخوریم، دوم فوتبال بازی کرده و موقعیت بسازیم و سوم اینکه گل بزنیم. این فرمول بردن بازی است. از طرفی ما اشتباه کردیم و دو گل خوردیم، اما دفاع آنها چند اشتباه کرد؟  ما فرصت زیاد درست می‌کنیم، اما با بدشانسی به گل نمی‌رسیم. شانس باید به تیم ما برگردد و ما هم باید در دفاع بهتر باشیم. اشتباه وجود دارد و همه تیم‌ها اشتباه می کنند، اما ما از این اشتباهات ضربه می‌خوریم. 

سرمربی ذوب آهن درخصوص اینکه گفته می‌شود برخی بازیکنان با کادر فنی مشکل دارند، افزود: من با هیچ بازیکنی مشکل ندارم. توقع دارم بازیکنانی که در زمین حضور پیدا می‌کنند تمام توان خود را به کار بگیرند و به نوعی تانک خود را در زمین خالی کنند.  هر بازیکنی این کار را بکند در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت، اما وقتی بازیکنی نمی‌خواهد تلاش کند من چه باید بگویم. آیا باید او را در ترکیب اصلی قرار دهم؟ من احساس می‌کنم با بازیکنانی که نمی‌خواهند تمام توان خود را بگذارند نمی‌توان بازی باخته را مساوی کرد یا برد. از طرفی هم انتظاراتی از برخی بازیکنان دارم برای مثال من انتظار بسیار بالایی از حسینی دارم که امشب بهترین بازی خود را به نمایش گذاشت. به وی گفتم تا الان کجا بودی؟ او بسیار موثر بازی کرد و اگر همه اینگونه باشند قول می‌دهم در بازی‌های بعدی برنده خواهیم بود. فوتبالی که بازی می‌کنیم خیلی خوب است، اما اشتباهاتی داریم و کمی شانس با ما یار نبود و به همین دلیل امتیازاتی را از دست داده‌ایم. برگشت به بازی امروز شروع خوبی برای ما بود تا در بازی‌های بعدی بهتر باشیم. 

نمازی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما مسلمان تمام توان خود را به کار نمی‌گیرد، تصریح کرد: بازهم وارد حاشیه شدید. اگر بازیکن تلاش کند می‌تواند جز مجموعه ما باشد.