هایکو ماس و محمد جواد ظریف عصر پنج شنبه در محل دیدارهای شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برجام، حرکت آمریکا در نقض آن، تلاش اروپا و گروه ۱+۴ برای اجرای سازوکارهای ویژه برای تامین منافع اقتصادی ایران تبادل نظر کردند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی و غلامحسین دهقانی معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر خارجه نیز در این دیدار حضور دارند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه به همراه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برای شرکت در هفتاد و سومین نشست عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد.

وی علاوه بر همراهی رئیس جمهوری در دو سخنرانی گرامیداشت نلسون ماندلا و مجمع عمومی، دیدارهایی با وزیران خارجه گروه ۱+۴ داشت.

ظریف همچنین در نشست ایران و گروه ۱+۴ حضور یافت و پس از آن به اتفاق فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه حمایت از برجام و ایجاد ساز و کار ویژه برای تامین منافع اقتصادی ایران را قرائت کرد.

همچنین ظریف روز گذشته با همتایان عمانی و هندی خود دیدار کرد و پس از آن در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه مربوط به فرایند آستانه درباره سوریه حضور یافت.

وی صبح امروز با وزیران خارجه رومانی، پاراگوئه، اسلوونی، نروژ، ونزوئلا و قطر هم دیدار کرد و ریاست مجمع گفت و گوهای همکاری آسیا را با حضور وزیران خارجه و چندین معاون وزیر بر عهده گرفت.

وزیر امور خارجه همچنین با همتای پرتغالی خود دیدار و گفت و گو کرد.