ال پاییس ادامه داد :ترامپ دروغ می‌ گوید اما فریب نمی‌ دهد. آنقدر صریح دروغ می‌ گوید که دروغ هایش دیگر نمی‌ توانند چیزی را پنهان کنند .در نهایت، حرف های او یک شیوه از راستگویی از طریق انکار است تا جایی‌ که صحبت هایش به امری بی‌ ربط تبدیل می‌ شود.

همه می‌ دانیم که دو سال ریاست جمهوری او در میان بدترین های تاریخ آمریکا قرار دارد. وی به رغم اینکه این خطر وجود دارد که مردم به حرفش بخندند، مجبور است برخلاف آن بگوید که از بهترین دولت های تاریخ این کشور است.

نشریه تصریح کرد :ترامپ ، حتی در ردیف بی اعتبار ترین دروغگو ها است او بلد نیست بدون دروغ، تهدید و اغراق صحبت کند .او خود از آنچه که باعث خندیدن دیگران به حرفش می‌ شود ، می‌ خندد.

رسانه اسپانیایی خاطرنشان ساخت :دروغ هایش به چیزی بی ضرر تبدیل شد اما تهدیدهایش نه؛ یک سال پیش ، «کیم جونگ اون»‌ و کره شمال را به نابودی کامل ‌ تهدید کرد اما اکنون شجاعت وی را تمجید می‌ کند. چه کسی‌ تضمین می‌ دهد که یک سال دیگر وی در حال مذاکره با ایران که اکنون به فکر تغییر حکومت این کشور است، نخواهد بود ؟

در این مقاله آمده است : سخن های اغراق امیز سبک و روش او است. البته او به روش دیگری بلندنیست صحبت کند.

سخنانش خنده دار است جدیدترین واکنش به سخنان او روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل رخ داد زمانی که گفت &#۳۹;دولت من در کمتر از دو سال، دستاوردهای بیشتری از تقریباً هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا داشته است. &#۳۹;که حاضرین در این نشست قهقه سرداند.

ال پاییس نوشت : سخنانش در یک سال پیش می توانست نگرانی‌ یا سردرگمی ایجاد کنند اما اکنون موجب خنده می‌ شود. سخنانش دروغ نیستند بلکه جوک هستند.

نشریه ادامه داد :البته جوک های او بد (بی‌ مزه) هستند باید مراقب باشیم. این جوک به هیچ عنوان بی‌ ضرر نیستند زیرا ویرانگر و علیه نظم بین المللی ، تجارت جهانی‌ و چند جانبه گرایی است.

رسانه اسپانیایی ادامه داد :شعار او؛ وطن پرستی‌ علیه جهانی‌ شدن، جوک نیست بلکه اعلام یک کمپین جهانی‌ برای حمایت از قانون جنگل است. 

این جوک های بد ، می‌ تواند خنده دار باشد اما آن کسی‌ که جوک ها را تعریف می‌ کند(ترامپ)، نباید موجب خنده شود. یک تهدید همیشه تهدید است و تا وقتی‌ که از بین نرود، ادامه دارد.

به نوشته این روزنامه ، در انزوا قرار دادن ایران ، دو متحدش اسراییل و عربستان سعودی را خوشحال می‌ کند اما به عنوان یک چکش علیه چند جانبه گرایی و نظم بین المللی است.

ال پاییس ادامه داد :تهدید ایران ، در واقع می تواند به از سرگیری برنامه هسته ای ،بازگشت تندروها به قدرت در تهران و موجب بروز یک جنگ منطقه ای شود،جنگی که اسراییلی‌ ها و سعودی ها ، دقیقا هنگامی که جنگ سوریه در حال پایان یافتن است ، رویای آن را دارند.

روزنامه در پایان نوشت : در نهایت وجود ترامپ یک اغراق است ولی‌ یک اغراق خطرناک. حزب جمهوری خواه که در حال سقوط است، همچنان از او حمایت می کند.