روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط نوشت، پس از مصاحبه‌ای که میشل عون، رئیس جمهوری لبنان با مجله لوفیگاروی فرانسه داشت و در آن تاکید کرد که حزب الله از اسلحه خود در داخل لبنان استفاده نمی‌کند، هماهنگی‌ها میان رئیس جمهوری و حزب‌الله علنی شد.

الشرق الاوسط در ادامه نوشت، این گفته عون پاسخ زیبایی از طرف حزب الله داشت و نعیم قاسم، معاون دبیرکل این حزب میشل عون را "ناخدای کشتی لبنان مقاوم و صاحب کارنامه‌ای درخشان در مقابله با اشغالگران اسرائیلی و تروریسم تکفیری" توصیف کرد اما پوشش سیاسی و قانونی که میشل عون برای اسلحه حزب الله فراهم کرد، انتقاد گروه‌های ۱۴ مارس را به دنبال داشت و آنها از حمایت رئیس جمهوری کشورشان از مساله‌ای مورد اختلاف ابراز تعجب کردند.

نعیم قاسم از اظهارات میشل عون در نیویورک تقدیر کرد و گفت: موضعگیری‌های عون نظارتی و مسؤولانه بوده و رویکردش نسبت به لبنان مستقل در چارچوبی یکپارچه و ملی است که وابستگی، اشغال و ورود به بازی گفت‌وگوها را نمی‌پذیرد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: عون تضمین اول ثبات در لبنان است و او کسی است که کارنامه درخشانش مملو از مقابله با اشغالگران اسرائیلی برای آزادسازی، مقابله با تروریسم تکفیری و تلاش برای آزادی کامل است.

رئیس جمهوری لبنان در مصاحبه‌اش با لوفیگارو اینکه حزب الله برای تمامی تصمیمات استراتژیک حق وتو داشته باشد را تکذیب کرد و گفت: فشارهای بین‌المللی علیه حزب‌الله جدید نیستند اما برخی طرف‌ها پس از شکست در تسویه‌حساب‌های نظامی، به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی با حزب الله هستند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه مردمی حزب الله بیش از یک سوم مردم لبنان را تشکیل می‌دهد، از اینکه برخی افکار عمومی خارجی به دنبال آن هستند که حزب‌الله را دشمن نشان دهند، ابراز تاسف کرد و گفت: حزب‌الله از سلاحش در داخل لبنان استفاده نمی‌کند.

میشل عون افزود: وضعیت حزب‌الله به مساله خاورمیانه و حل درگیری‌ها در سوریه ارتباط دارد.